Modeprijs voor Iris Van Herpen
De Nederlandse Iris Van Herpen wint de ANDAM Fashion Award. Die prijs wordt jaarlijks uitgereikt door vakblad Women's Wear Daily. Leden van de Association Nationale pour le Développement des Arts de la Mode beslissen welke opkomende designer bekroond wordt. De prijs bedraagt 250.000 euro en Van Herpen wordt ook een jaar begeleid door François-Henri Pinault. Hij werkt als CEO voor Kering, het bedrijf achter Balenciaga, Gucci, Saint Laurent en Alexander McQueen.
Eerder wonnen ook Anthony Vaccarello, Martin Margiela en Bruno Pieters de prijs. Van Herpen krijgt ook een bestelling bij luxeketen Hudson's Bay Company, voor 110.000 euro kristallen van Swarovski en een tijdelijke ruimte in de Parijse winkel Galeries Lafayette. De ANDAM werd in het leven geroepen door de Parijse modemakers en wil Franse mode promoten. Ook designers die zoals Van Herpen showen op Paris Fashion week worden hierbij gerekend.
Warner Bros verfilmt spin-off Harry Potter
De studio Warner Bros gaat J.K. Rowlings Fantastic Beasts and Where to Find Them of Fabeldieren en waar ze te vinden verfilmen. De film wordt gedraaid in de opnameruimtes waar ook alle Harry Potter-films zijn opgenomen. Het boek, over de fictieve schrijver en avonturier Newt Scamander, speelt een kleine rol in de Harry Potter-avonturen. Potter en co. moeten het werk lezen voor hun lessen op Zweinstein, de tovenaarsschool.
De verfilmde versie zal uit drie delen bestaan. Rowling neemt het script zelf voor haar rekening. Het verhaal speelt zich af in 1920: Scamander trekt rond en documenteert verschillende magische wezens. Daarvan kregen we er al een paar te zien in de Harry Potter-films. De prent staat gepland voor november 2016. Warner heeft hoge verwachtingen, want de Harry Potter-reeks is nog steeds de snelst groeiende franchise ooit.
Ondertussen werken HBO en BBC ook samen aan de verfilming van The Casual Vacancy, de eerste roman voor volwassen van Rowling.