Donderdag 08/06/2023

NieuwsKleingeld

Minder leegstand, nieuwe Lineas-CEO en Umicore wordt groener

Een leegstaand handelspand in Geraardsbergen.  Volgens onderzoeksbureau Locatus daalde het aantal modewinkels vorig jaar minder sterk dan in de voorgaande jaren. Beeld Frank Eeckhout
Een leegstaand handelspand in Geraardsbergen. Volgens onderzoeksbureau Locatus daalde het aantal modewinkels vorig jaar minder sterk dan in de voorgaande jaren.Beeld Frank Eeckhout
Redactie

Winkelleegstand daalt

Voor het eerst in jaren is de winkelleegstand in ons land afgenomen. Begin 2021 bedroeg de leegstand 11,8 procent, begin dit jaar was dat gedaald naar 11,6 procent. Dat blijkt uit cijfers van het onderzoeksbureau Locatus. De dalende leegstand heeft onder meer te maken met de blijvende overheidssteun, ook voor bedrijven die niet meer levensvatbaar zijn. Een andere factor is dat sommige sectoren van de coronacrisis profiteerden, zoals lokale winkels, bakkers en woonwinkels door de aankoop van thuiswerk­materiaal.

Gustin wordt CEO van Lineas

De Belg Bernard Gustin, de vroegere CEO van Brussels Airlines, wordt de nieuwe topman van spoorvrachtbedrijf Lineas. Lineas herschikt zijn raad van bestuur om zijn prestaties te verbeteren. Gustin wordt onafhankelijk bestuurder en uitvoerend voorzitter. De huidige CEO Geert Pauwels treedt terug als bestuurder en CEO, een rol die hij gedurende twaalf jaar invulde. Gustin zal het managementteam aansturen, met als doel de prestaties van het spoorbedrijf ­terug naar het niveau van voor de coronacrisis te tillen. Lineas, vroeger onderdeel van NMBS, is de grootste private spoorvrachtoperator in Europa.

Umicore wordt groener

Umicore heeft twee grote contracten afgesloten om haar Belgische sites van windenergie te voorzien. Zo sloot het bedrijf een langetermijnovereenkomst met de Franse energiereus Engie. Die levert Umicore 28 megawatt van offshore windturbines aan de Belgische kust. Ook sloot Umicore een overeenkomst met de Zwitserse energiegroep Axpo. De energie gegenereerd op een van haar Belgische windparken, zal volledig naar de materialengroep gaan. De duurzame energie dient hoofdzakelijk om de fabrieken in Hoboken en Olen te laten draaien.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234