Zaterdag 20/07/2019

Video

Merci Marcel! Met vijfde zege in Scheldeprijs schenkt Kittel maatje Boonen Belgisch afscheid in schoonheid

Beeld Photo News

Zelf winnen, dat zat er vandaag in zijn allerlaatste koers op Belgische bodem niet in voor Tom Boonen. En dat viel natuurlijk ook te verwachten want bij Quick-Step Floors hebben ze voor de Scheldeprijs natuurlijk een specialist als Marcel Kittel in huis. De 28-jarige spurtbom uit Duitsland sprintte op de befaamde Churchilllaan in Schoten al naar zijn vijfde overwinning op het officieuze WK voor sprinters. Een zege die hij natuurlijk maar al te graag opdroeg aan zijn afzwaaiende ploegmaat Tom Boonen. Het afscheid aan ons land is een feit, zondag is het in zijn geliefde Parijs-Roubaix écht helemaal gedaan.

Beeld TDW

Een dag om nooit meer te vergeten was het al voor Tom Boonen na die dolle taferelen in Mol. Het leek wel of iederéén afscheid wilde nemen van iemand die 15 jaar onze wielerlevens heeft gekleurd met tal van straffe stoten en prachtige overwinningen. Mol leek even het centrum van de wereld, zelfs Peter Sagan was speciaal voor het afscheidsfeestje van grote meneer Boonen afgezakt naar de Kempen, maar er moest natuurlijk ook gekoerst worden. En in de Scheldeprijs betekent dat: de talrijke sprinters die enkele uren rustig en gezapig de kat uit de boom kijken en enkele bedrijvige aanvallers hun gangetje laten gaan. Met 7 trokken ze al vroeg op avontuur. Daarbij vier Belgen: Veuchelen, Stassen, Prémont en Steels. Aangevuld met drie buitenlanders: de Albanees Zhupa, de Nederlander Ligthart en de Duitser Mathis.

Beeld AFP
Beeld TDW
Beeld BELGA
Beeld TDW
Beeld Photo News

Boonen geniet en droomt
Leuk gezelschap met enkele mannen met baarden, maar een monstervlucht werd het nooit. Noch qua omvang, noch qua voorgift. Vijf minuten, veel meer kregen ze niet cadeau en dat was vooral de verdienste van de sprintersploegen die al behoorlijk vroeg een mannetje de boel lieten controleren. Bij Quick-Step was dat het intussen vertrouwde werkpaard Tim Declercq. Kloeke boy, die hield de boel wel in de gaten. Tom Boonen kon intussen genieten met volle teugen en had onderweg, net als Peter Sagan, uitgebreid de tijd om even zijn behoefte te doen. No stress, met het hoofd al bij zondag. Tussendoor de gebruikelijke schermutselingen: lekke banden, kleine valpartijen en snedige tussenversnellingen.

Beeld Photo News
Beeld TDW
Beeld TDW

Kittel met sprekend gemak
Uitkijken was het onderhand hoelang onze zeven vroege vogels het zouden uitzingen. Zhupa en Ligthart bleken niet toevallig de taaiste brokken, maar op 20 kilometer van de streep was ook hun liedje uitgezongen. Niks of niemand stond een royale massasprint op de befaamde Churchilllaan in de weg. Of toch? Een zware valpartij vooraan in het peloton zorgde in de slotkilometers voor consternatie en averij. André Greipel zag zijn winstkansen in rook opgaan en we gingen uiteindelijk met een behoorlijk dun pakketje naar de meet. Marcel Kittel moest, nadat Stybar en Boonen de rode loper hadden uitgerold, vroeger dan voorzien aan de bak, maar klaarde de klus in stijl. 400, 300 of 200 meter sprinten, wat maakt het uit. Tegen de blonde sprintgod uit Duitsland viel niks te beginnen. Wat een mooi cadeau voor Tom Boonen, just a perfect day. Voor Kittel zijn vijfde zege in zes jaar, wat een statistiek.

Beeld Photo News
Beeld Photo News
Beeld TDW
Beeld TDW
Beeld BELGA
Beeld AP

Erelijst:

2017: Marcel Kittel (Dui)

2016: Marcel Kittel (Dui)

2015: Alexander Kristoff (Noo)

2014: Marcel Kittel (Dui)

2013: Marcel Kittel (Dui)

2012: Marcel Kittel (Dui)

2011: Mark Cavendish (GBr)

2010: Tyler Farrar (VSt)

2009: Alessandro Petacchi (Ita)

2008: Mark Cavendish (GBr)

2007: Mark Cavendish (GBr)

2006: Tom Boonen (Bel)

2005: Thorwald Veneberg (Ned)

2004: Tom Boonen (Bel)

2003: Ludovic Capelle (Bel)

2002: Robbie McEwen (Aus)

2001: Endrio Leoni (Ita)

2000: Endrio Leoni (Ita)

1999: Jeroen Blijlevens (Ned)

1998: Servais Knaven (Ned)

1997: Erik Zabel (Dui)

1996: Frank Vandenbroucke (Bel)

1995: Rossano Brasi (Ita)

1994: Peter Van Petegem (Bel)

1993: Mario Cipollini (Ita)

1992: Wilfried Nelissen (Bel)

1991: Mario Cipollini (Ita)

1990: John Talen (Ned)

1989: Jean-Marie Wampers (Bel)

1988: Jean-Paul van Poppel (Ned)

1987: Etienne De Wilde (Bel)

1986: Jean-Paul van Poppel (Ned)

1985: Adri van der Poel (Ned)

1984: Ludo Peeters (Bel)

1983: Jan Bogaert (Bel)

1982: Ludo Schurgers (Bel)

1981: Ad Wijnands (Ned)

1980: Ludo Peeters (Bel)

1979: Daniel Willems (Bel)

1978: Dietrich Thurau (Dui)

1977: Marc Demeyer (Bel)

1976: Frans Verbeeck (Bel)

1975: Ronald De Witte (Bel)

1974: Marc Demeyer (Bel)

1973: Freddy Maertens (Bel)

1972: Eddy Merckx (Bel)

1971: Gustaaf Van Roosbroeck (Bel)

1970: Roger De Vlaeminck (Bel)

1969: Walter Godefroot (Bel)

1968: Edward Sels (Bel)

1967: Paul In 't Ven (Bel)

1966: Joseph Spruyt (Bel)

1965: Willy Vannitsen (Bel)

1964: Jos Hoevenaers (Bel)

1963: Piet Oellibrandt (Bel)

1962: Piet Oellibrandt (Bel)

1961: Raymond Vrancken (Bel)

1960: Petrus Oellibrandt (Bel)

1959: Willy Butzen (Bel)

1958: Raymond Vrancken (Bel)

1957: Rik Van Looy (Bel)

1956: Rik Van Looy (Bel)

1955: Briek Schotte (Bel)

1954: Roger Decock (Bel)

1953: Hans Dekkers (Ned)

1952: Roger Decorte (Bel)

1951: Ernest Sterckx (Bel)

1950: André Pieters (Bel)

1949: Roger Decorte (Bel)

1948: Achiel Buysse (Bel)

1947: René Mertens (Bel)

1946: Stan Ockers (Bel)

1943: Eloi Meulenberg (Bel)

1942: Lode Busschops (Bel)

1941: Stan Ockers (Bel)

1939: Achiel Buysse (Bel)

1938: Antoine Dignef (Bel)

1937: Sylvain Grysolle (Bel)

1936: Marcel Van Schil (Bel)

1935: Gerard Loncke (Bel)

1934: Léon Tommies (Bel)

1933: Jan-Jozef Horemans (Bel)

1932: Godefried Devoght (Bel)

1931: Godefried Devoght (Bel)

1930: Denis Verschueren (Bel)

1929: Joseph Wauters (Bel)

1928: Jef Dervaes (Bel)

1927: Georges Ronsse (Bel)

1926: Jef Dervaes (Bel)

1925: Karel Van Hassel (Bel)

1924: René Vermandel (Bel)

1923: Emile Thollembeek (Bel)

1922: Florent Vandenbergh (Bel)

1921: René Vermandel (Bel)

1920: Victor Lenaers (Bel)

1919: Isidoor Mechant (Bel)

1914: Octave Jacques (Bel)

1913: Joseph Van Wetter (Bel)

1912: Joseph Van Wetter (Bel)

1911: Florent Luyckx (Bel)

1910: Florent Luyckx (Bel)

1909: Raymond Van Parijs (Bel)

1908: Adrien Kranskens (Bel)

1907: Maurice Leturgie (Fra)

Uitslag:

1. Marcel Kittel (Dui/Quick-Step Floors) de 203 km in 4u35:25

(gem. 44,224 km/u)

2. Elia Viviani (Ita)

3. Nacer Bouhanni (Fra)

4. Jürgen Roelandts; 5. Pascal Ackermann (Dui); 6. Rudy Barbier (Fra); 7. Reinardt Janse Van Rensburg (ZAf); 8. Marc Sarreau (Fra); 9. Ramon Sinkeldam (Ned); 10. Jonas Van Genechten; 11. Ivan Garcia (Spa); 12. Boy van Poppel (Ned); 13. Robin Stenuit; 14. Edward Theuns op 0:02; 15. Michael Morkov (Den); 16. Tom Van Asbroeck; 17. Wouter Wippert (Ned); 18. Kevyn Ista; 19. Erwann Corbel (Fra); 20. Matteo Trentin (Ita) 0:05; 21. Timothy Dupont; 22. Rick Zabel (Dui); 23. Dmitriy Gruzdev (Kaz); 24. Rüdiger Selig (Dui) 0:07; 25. Ryan Gibbons (ZAf); 26. Marcel Sieberg (Dui); 27. Laurens De Vreese; 28. Gediminas Bagdonas (Lit); 29. Frederik Backaert; 30. Wesley Kreder (Ned); 31. Patrick Bevin (NZe); 32. Stijn Devolder; 33. Maxime Daniel (Fra); 34. Marco Haller (Oos); 35. Liam Bertazzo (Ita) 0:12; 36. Mickael Delage (Fra) 0:13; 37. Boris Vallée; 38. Lukas Spengler (Zwi); 39. Jonathan Dibben (GBr); 40. Bernhard Eisel (Oos); 41. Coen Vermeltfoort (Ned); 42. Iljo Keisse 0:20; 43. Tom Boonen; 44. Niccolo Bonifazio (Ita); 45. Geoffrey Soupe (Fra) 0:22; 46. Riccardo Minali (Ita) 0:24; 47. Moreno Hofland (Ned) 0:27; 48. Christoph Pfingsten (Dui); 49. Julien Duval (Fra); 50. Tim Ariesen (Ned) 0:32; 51. Preben Van Hecke 0:34; 52. Christian Knees (Dui) 0:48; 53. Jacopo Guarnieri (Ita); 54. Scott Thwaites (GBr); 55. Gianni Moscon (Ita) 1:06; 56. Alex Turrin (Ita) 1:24; 57. Reto Hollenstein (Zwi); 58. Dylan Groenewegen (Ned); 59. Andre Looij (Ned); 60. Luke Rowe (GBr) 1:28; 61. Stijn Vandenbergh 1:30; 62. Bert De Backer; 63. Sander Cordeel; 64. Zdenek Stybar (Tsj) 1:37; 65. Erik baska (Slk); 66. Andreas Schillinger (Dui) 1:43; 67. Davide Martinelli (Ita) 1:56; 68. Etienne van Empel (Ned); 69. Luka Pibernik (Sln); 70. Borut Bozic (Sln); 71. Giuseppe Fonzi (Ita); 72. Jarl Salomein; 73. Christophe Masson (Fra); 74. Oliver Naesen; 75. Lawrence Naesen; 76. Mike Teunissen (Ned); 77. Lennerd Hofstede (Ned); 78. Ludwig De Winter; 79. Lennard Kämna (Dui); 80. Meiyin Wang (Chn); 81. Ludovic Robeet; 82. Jenthe Biermans; 83. Elie Gesbert; 84. Hugo Houle (Can); 85. Ion Insausti (Spa); 86. Nikolas Maes; 87. Jelle Wallays; 88. Kiel Reijnen (VSt); 89. Michal Kolar (Slk); 90. Pierre-Luc Perichon (Fra); 91. Tony Gallopin (Fra); 92. Daniel Hoelgaard (Noo); 93. Matthieu Ladagnous (Fra); 94. Brian van Goethem (Ned); 95. Michael Van Staeyen; 96. Hugo Hofstetter (Fra) 2:14; 97. Florian Sénéchal (Fra) 2:45; 98. Kevin Deltombe 3:10; 99. Fabio Sabatini (Ita); 100. Rafael Andriato (Bra); 101. Owain Doull (GBr) 3:25; 102. Ian Stannard (GBr); 103. Tim Declercq; 104. Zico Waeytens; 105. Jesper Asselman (Ned); 106. Twan Castelijns (Ned); 107. Olivier Le Gac (Fra); 108. Arman Kamyshev (Kaz); 109. Alexis Gougeard (Fra) 3:36; 110. Franck Bonnamour (Fra); 111. Jonas Rickaert 3:49; 112. Bert Van Lerberghe; 113. Maxime Farazijn; 114. Pieter Vanspeybrouck; 115. Kenneth Vanbilsen; 116. Maarten Wynants; 117. Tyler Farrar (VSt) 4:24; 118. Baptiste Planckaert 4:55; 119. Mads Schmidt (Den); 120. Robert Wagner (Dui); 121. Gijs Van Hoecke; 122. Arnaud Démare (Fra) 5:25; 123. Gregory Rast (Zwi) 5:26; 124. Matti Breschel (Den); 125. Eugenio Alafaci (Ita); 126. Zhandos Bizhigitov (Kaz); 127. Francis Mourey (Fra); 128. Eugert Zhupa (Alb); 129. Matthias Brändle (Oos); 130. Matteo Draperi (Ita); 131. Edward Planckaert; 132. Michael Goolaerts; 133. Elias Van Breussegem; 134. Otto Vergaerde; 135. Nico Denz (Dui); 136. Taco Van der Hoorn (Ned); 137. Mark McNally (GBr); 138. Tom Scully (NZe); 139. Sebastian Langeveld (Ned); 140. Youcef Reguigui (Alg) 6:11; 141. Lars Ytting Bak (Den) 6:22; 142. Steven Lammertink (Ned) 7:24; 143. Lars Boom (Ned) 7:26; 144. Stijn Steels; 145. Pim Ligthart (Ned); 146. Timo Roosen (Ned); 147. Julien Stassen; 148. Frederik Veuchelen; 149. Ruslan Tleubayev (Kaz); 150. William Clarke (Aus); 151. Matteo Pellucchi (Ita); 152. Jay Thomson (ZAf) 9:51; 153. Maximilian Walscheid (Dui) 11:05; 154. Christophe Prémont 13:26; 155. Marco Mathis (Dui) .

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
© 2019 MEDIALAAN nv - alle rechten voorbehouden