Zaterdag 07/12/2019

Update

Meisje (14) uit Herzele overleden aan tbc

Het Sint-Paulusinstituut in Herzele, waar het meisje school liep. Beeld Google Earth

Een 14-jarige leerlinge uit de secundaire school Sint-Paulus in Herzele is gisteren overleden aan de besmettelijke longziekte tbc. Klasgenoten en familieleden werden vandaag preventief getest, zegt het Vlaams Agentschap Zorg en Gezondheid.

"Onze school is diep geschokt en bedroefd bij het overlijden van één van onze leerlingen", meldt de website van de school. "Wij willen als gemeenschap dan ook ons diepste medeleven betuigen aan de familie." Op de Facebookpagina van de school werd een rouwgedicht gepost en dat lokt verschillende reacties uit. Het meisje overleed gisteren in het Gentse UZ, waar ze al eerder werd opgenomen.

De directie verduidelijkt dat de leerlingen vandaag opgevangen werden en dat er een communicatie aan de leerlingen en de ouders werd bezorgd. De klasgenoten en familieleden van het meisje werden vandaag getest met een tuberculinehuidtest. "Dat doen we altijd, en nu dus ook", zegt woordvoerder Joris Moonens (Agentschap Zorg en Gezondheid). "Morgen zullen de resultaten van de test bekend zijn. Als er een test positief is, dan betekent dat nog niet dat die persoon ziek is, maar dan wordt die doorgestuurd voor een preventieve behandeling." Het Agentschap zegt ook nog dat als er morgen besmettingen uitkomen, het onderzoek uitgebreid wordt naar andere klassen van de school.

Uit cijfers van het Agentschap Zorg en Gezondheid blijkt verder dat de afgelopen tien jaar geen enkel kind tussen 4 en 18 jaar overleed. Wel bezweken in die periode twee baby's aan de ziekte.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234