Zondag 28/05/2023

NieuwsFarma

Meer dan duizend openstaande vacatures in boomende farma

Producent van onder meer coronavaccins Pfizer in Puurs zoekt honderden werknemers. Beeld Photo News
Producent van onder meer coronavaccins Pfizer in Puurs zoekt honderden werknemers.Beeld Photo News

Bij de grote Belgische farmabedrijven staan meer dan 1.000 vacatures open. Dat schrijft De Tijd na een brede rondvraag in de sector. De productie van coronavaccins zette een turbo op de groei, klinkt het.

Belga

Ook beloftevolle ontwikkelingen in onderzoeksdomeinen als cel- en gentherapie en biotechnologie kunnen de komende jaren tot forse investeringen leiden.

“De werkgelegenheid groeit al enkele jaren aanhoudend”, dixit Caroline Ven, de CEO van de sectorfederatie pharma.be. Tussen 2016 en 2020 steeg het aantal jobs met 13,6 procent tot 40.464 directe banen in 2020, zegt de koepelorganisatie. In 2019 ging het nog om 38.489 jobs. In 2020 steeg de geneesmiddelenexport met 13 procent tegenover een jaar eerder en werd 13 miljoen euro per dag geïnvesteerd in onderzoek en ontwikkeling, 29 procent meer dan in 2019.

“Vorig jaar was er veel onderzoek naar coronavaccins en -medicatie. De geneesmiddelenexport deed het erg goed en blijft dit jaar groeien”, aldus Ven. Zo heeft Pfizer in Puurs-Sint-Amands 200 vacatures. De fabriek heeft een maandelijkse productie van 100 miljoen dosissen van het coronavaccin.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234