NieuwsEconomie
Marktplaats
Birkenstock-sandalen krijgen nieuwe eigenaar
De iconische Birkenstock-sandalen lijken in handen te komen van een investeringsfirma. Volgens het persagentschap Bloomberg is er een akkoord in de maak tussen de familie achter de Duitse producent en de investeringsfirma L Catterton. Bloomberg baseert zich op bronnen bij het dossier. De investeringsfirma en de familie zouden mogelijk volgende week al een akkoord kunnen aankondigen. De deal zou Birkenstock waarderen op zowat 4 miljard euro.
Franse nucleaire waakhond zet deur open voor verlenging levensduur oudste kerncentrales
De Franse nucleaire autoriteit ASN heeft zoals verwacht de weg geopend naar de levensduurverlenging van de oudste kerncentrales in het land. Ze spoort beheerder EDF aan om werkzaamheden uit te voeren om de veiligheid van de reactoren te verbeteren. De nucleaire waakhond publiceerde een beslissing over de 32 reactoren van 900 MW. Dat zijn de oudste reactoren in Frankrijk, die voornamelijk gebouwd werden in de jaren 80.
Bayer diep in het rood door schikking rond onkruidverdelger
Het Duitse chemie- en farmaconcern Bayer is in 2020 diep in de rode cijfers beland als gevolg van miljardenschikkingen voor Amerikaanse schadeclaims rond onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn. Het nettoverlies kwam uit op 10,5 miljard euro, tegen een winst van ruim 4 miljard euro een jaar eerder. Door de schikkingen die Bayer trof in de Verenigde Staten rond Roundup konden nieuwe kostbare rechtszaken worden voorkomen van mensen die zeggen ziek te zijn geworden door het onkruidbestrijdingsmiddel.
Moderna verwacht ruim 18 miljard dollar omzet uit coronavaccin
Moderna, producent van een van de reeds goedgekeurde vaccins tegen Covid-19, verwacht dit jaar een omzet van 18,4 miljard dollar (zo’n 14,8 miljard euro) uit de verkoop van dat vaccin. Dat maakte het bedrijf bekend bij de publicatie van zijn jaarresultaten. De verwachte miljardenomzet is gebaseerd op reeds afgesloten contracten, klinkt het. De verkoop van Moderna overschrijdt daarmee die van Pfizer, die samen met BioNTech een vaccin tegen Covid-19 ontwikkelde en rekent op een jaaromzet van 15 miljard dollar.