Maandag 27/03/2023

NieuwsFrankrijk

Macron afgebeeld als Hitler: Franse president dient klacht in

Billboard met Emmanuel Macron afgebeeld als Hitler Beeld Twitter
Billboard met Emmanuel Macron afgebeeld als HitlerBeeld Twitter

De Franse president Emmanuel Macron zal juridische stappen ondernemen tegen de man die hem op reclameborden liet afbeelden als Hitler. Op de gigantische posters staat Macron gekleed in uniform, met een snorretje en een swastika-armband. Daarnaast in drukletters: ‘Gehoorzaam. Laat u vaccineren.’

AW

De poster dook onder meer op in het straatbeeld van de stad Toulon, in het zuiden van Frankrijk. Het was de Fransman Michel-Ange Flori die de posters creëerde en verspreidde en om die reden een klacht heeft ontvangen van het Élysée (de officiële residentie van de Franse president). “Ik heb begrepen dat ik verwacht word op het politiebureau van Toulon vanwege een klacht van de president”, zo schreef hij zelf op Twitter.

Flori bezit zo’n 400 reclameborden in het Franse departement Var en veroorzaakte in het verleden al controverse met de posters die hij daarop tentoonstelde. Enkele Franse ministers passeerden reeds de revue, alsook de politiemacht. Bovendien werd de man in 1999 tot zeven jaar cel veroordeeld omdat hij “het bevel had gegeven om een gebouw te vernietigen met behulp van explosieve stoffen”.

Macron als Hitler

Het is voor Macron overigens ook niet de eerste keer dat hij als Hitler wordt afgebeeld. In 2018 verspreidde de Franse krant Le Monde een magazine met op de cover een portret van de president. Alleen leek dat portret verdacht veel op een propagandaposter van de nazi’s waarop Hitler destijds werd geschetst.

Vergeleek Franse krant Macron nu met Hitler?
© Lincoln Agnew Beeld © Lincoln Agnew
Vergeleek Franse krant Macron nu met Hitler?© Lincoln AgnewBeeld © Lincoln Agnew

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234