Dinsdag 22/06/2021

Lotte Kopecky kiest voor Lotto-Soudal

Lotte Kopecky veroverde vorig weekend nog zilver op de Wereldbeker piste in Cali. Beeld BELGA
Lotte Kopecky veroverde vorig weekend nog zilver op de Wereldbeker piste in Cali.Beeld BELGA

Lotte Kopecky ruilt volgend seizoen Topsport Vlaanderen-Pro Duo voor Lotto-Soudal. De 20-jarige wielrenster, die afgelopen weekend nog zilver behaalde op de Wereldbeker piste in het Colombiaanse Cali, moet het team versterken in de breedte.

Lotto-Soudal ziet volgend seizoen sterkhoudster Elena Cecchini vertrekken, maar trok wel nieuwe buitenlandse versterking aan met de Duitse Claudia Lichtenberg en de Nederlandse Willeke Knol. "Dit jaar was ons team niet sterk genoeg in de breedte. In de finale kwam Elena vaak alleen te zitten", zegt ploegleider Dany Schoonbaert. "Daar moet verandering in komen. Ik zag dit seizoen Anisha Vekemans enorme stappen vooruit zetten. Ze is helemaal aan het ontbolsteren en heeft veel in haar mars. Claudia is een klassementsrenster en moet ons doen meespelen in internationale rittenwedstrijden."

Voorts trok de ploeg ook Sofie De Vuyst aan, vriendin van Bart De Clercq, ook renner bij Lotto-Soudal. "Haar kunnen we op veel terreinen inzetten", meent Schoonbaert. "Met Lotte Kopecky komt er nog een andere Belgische renster bij de ploeg. Ook Elise Delzenne rijdt volgend jaar voor ons team. Zij is gekend om haar aanvallende stijl. Met het oog op volgend seizoen hebben we ons dus al versterkt en we blijven ook investeren in jonge rensters, zoals volgend jaar Fenna Vanhoutte."

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234