Zaterdag 19/10/2019

Krijgt Nokere Koerse Nederlands sprintduel Van Poppel-Groenewegen?

Beeld BELGA

Morgen wordt op de Markt van Deinze de 71e editie van Nokere Koerse (1.BC) op gang geschoten. Na 199,5 km met finish bovenop Nokereberg kennen we de opvolger van Kris Boeckmans.

De 29-jarige Boeckmans zal zijn titel niet verlengen. De sprinter uit de Kempen hervat wellicht vrijdag in de Handzame Classic de competitie na zijn loodzware val in de Vuelta van vorig jaar.

Tiegemberg eerste helling
Vanuit Deinze trekken de renners naar Nokere met passages in Kruishoutem en Oudenaarde om zo na 36 km de beklimming aan te vatten van de Tiegemberg, de eerste helling van de dag. Van daaruit gaat het over brede wegen richting Nokere. Wanneer er 83 km op de teller staan, beginnen de renners aan de acht plaatselijke ronden met daarin telkens de beklimming van Nokereberg.

7 WorldTourteams
Met Etixx-Quick.Step, Lotto-Soudal, Lotto NL-Jumbo, BMC, FDJ, Team Sky en Tinkoff zijn er zeven WorldTeams van de partij, dit naast dertien professioneel continentale ploegen en vijf continentale teams. Wellicht zijn de sprinters weer aan het feest in het kleine Oost-Vlaamse dorp in de buurt van Kruishoutem waar er dubbel zoveel VIPS ontvangen worden dan dat er inwoners (750) zijn.

Van Poppel versus Groenewegen?
Bij Lotto-Soudal is het uitkijken naar Tosh Van der Sande en Sean De Bie, recent nog eindlaureaat van de Driedaagse van West-Vlaanderen. Bij Etixx-Quick.Step kan men rekenen op Iljo Keisse en Gianni Meersman. Danny van Poppel zal bij Sky uitgespeeld worden en bij Lotto NL-Jumbo is het uitkijken naar de snelle Dylan Groenewegen.

Beeld BELGA

Technische fiche

De hellingen

Tiegemberg (36 km), Nokereberg (55 km), Nokereberg (81 km), Nokereberg (95 km), Nokereberg (110 km), Nokereberg (125 km), Nokereberg (140 km), Nokereberg (155 km), Nokereberg (169 km), Nokereberg (184 km), Nokereberg (199 km)

De deelnemende ploegen

WorldTour: Etixx-Quick.Step (Bel), Lotto-Soudal (Bel), BCM (VSt), FDJ (Fra), Lotto NL-Jumbo (Ned), Team Sky (GBr), Tinkoff (Den)

Professioneel continentale ploegen: Wanty-Groupe Gobert (Bel), Topsport Vlaanderen-Baloise (Bel), Bora-Argon 18 (Dui),CCC Sprandi-Polkowice (Pol), Cofidis (Fra), Delko-Marseille Provence (Fra), Fortuneo-Vital Concept (Fra), Gazprom-Rusvelo (Rus), Nippo-Vini Fantini (Ita), One Pro Cycling (GBr), Roompot-Oranje Peloton (Ned), Stölting Service Group (Dui), Team Röth (Zwi)

Continentale teams: Crelan-Vastgoedservice (Bel), Veranclassic-Ago (Bel), Veranda's Willems (Bel), Wallonie-Bruxelles (Bem), Team Joker (Noo)

Laatste tien winnaars:

2006: Bert Roesems

2007: Leon van Bon (Ned)

2008: Wouter Weylandt

2009: Graeme Brown (Aus)

2010: Jens Keukeleire

2011: Gert Steegmans

2012: Francesco Chicchi (Ita)

2013: afgelast (sneeuw)

2014: Kenny Dehaes

2015: Kris Boeckmans

Deelnemerslijst

Lotto Soudal (Bel):

2. Sean De Bie; 3. Jasper De Buyst; 4. Gert Dockx; 5. Frederik Frison; 6. Marcel Sieberg (Dui); 7. Tosh Van der Sande; 8. Jelle Wallays

Etixx - Quick-Step (Bel):

11. Iljo Keisse; 12. Laurens De Plus; 13. Gianni Meersman; 14. Davide Martinelli (Ita); 16. Guillaume Van Keirsbulck; 17. Martin Velits (Slk); 18. Lukasz Wisniowski (Pol)

BMC (VSt):

21. Tom Bohli (Zwi); 23. Floris Gerts (Ned); 26. Dylan Teuns; 27. Loic Vliegen; 28. Rick Zabel (Dui)

FDJ (Fra):

31. Sébastien Chavanel (Fra); 32. Pierre-Henri Lecuisinier (Fra); 33. Lorenzo Manzin (Fra); 34. Yoann Offredo (Fra); 35. Benoit Vaugrenard (Fra); 36. Murilo Fischer (Bra); 37. Olivier Le Gac (Fra); 38. Marc Sarreau (Fra)

LottoNL-Jumbo (Ned):

41. Koen Bouwman (Ned); 42. Twan Castelijns (Ned); 43. Dylan Groenewegen (Ned); 44. Martijn Keizer (Ned); 45. Steven Lammertink (Ned); 47. Robert Wagner (Dui); 48. Maarten Wynants

Team Sky (GBr):

51. Xabier Zandio (Spa); 52. Andrew Fenn (GBr); 54. Christian Knees (Dui); 55. Gianni Moscon (Ita); 57. Alex Peters (GBr); 58. Danny van Poppel (Ned)

Tinkoff (Rus)

61. Erik Baska (Slk); 63. Michael Gogl (Oos); 64. Michal Kolar (Slk); 65. Jay McCarthy (Aus); 66. Juraj Sagan (Slk); 67. Nikolay Trusov (Rus)

Bora-Argon 18 (Dui):

71. Phil Bauhaus (Dui); 72. Zakkari Dempster (Aus); 73. Ralf Matzka (Dui); 74. Christoph Pfingsten (Dui); 75. Bartosz Huzarski (Pol); 76. Andreas Schillinger (Dui); 77. Michael Schwarzmann (Dui); 78. Scott Thwaites (GBr)

CCC-Sprandi Polkowice (Pol):

81. Josef Cerny (Tsj); 82. Tomasz Kiendys (Pol); 83. Adrien Kurek (Pol); 84. Marcin Mrozek (Pol); 85. Eryk Laton (Pol); 86. Bartlomiej Matysiak (Pol); 88. Grzegorz Stepniak (Pol)

Cofidis (Fra):

91. Borut Bozic (Sln); 92. Rayane Bouhanni (Fra); 93. Loïc Chetout (Fra); 94. Hugo Hofstetter (Fra); 95. Gert Joeaar (Est); 96. Florian Sénéchal (Fra); 97. Michael Van Staeyen; 98. Kenneth Van Bilsen

Delko-Marseille Provence (Fra):

101. Julien El Fares (Fra); 102. Benjamin Giraud (Fra); 103. Fredrik Galta (Noo); 104. Christophe Laborie (Fra)) 105. Martin Laas (Est); 106. Yannick Martinez (Fra)

Fortuneo-Vital Concept (Fra):

111. Franck Bonnamour (Fra); 112. Arnaud Gerard (Fra); 113. Yauheni Hutarovich (WRu); 114. Benoit Jarrier (Fra); 118. Boris Vallee

Gazprom-Rusvelo (Rus):

121. Igor Boev (Rus); 122. Roman Kustadinchev (Rus); 123. Roman Maikin (Rus); 124. Viktor Manakov (Rus); 125. Ivan Savitskiy (Rus); 126. Evgeny Shalunov (Rus); 127. Andrei Solomennikov (Rus); 128. Mamyr Stash (Rus)

Nippo-Vini Fantini (Ita):

131. Daniele Colli (Ita); 132. Giacomo Berlato (Ita); 133. Pier Paolo De Negri (Ita); 134. Iuri Filosi (Ita); 135. Eduard Michael Grosu (Roe); 136. Kazushige Kuboki (Jap); 137. Riccardo Stacchiotti (Ita); 138. Antonio Viola (Ita)

One Pro Cycling (GBr):

141. Marcin Bialoblocki (Pol); 142. Karol Domagalski (Pol); 143. Matthew Goss (Aus); 144. Martin Mortensen (Den); 145. Chris Ophie (GBr); 146. Sebastian Lander (Den); 147. Peter Williams (GBr); 148. Samuel Williams (GBr)

Roompot-Oranje Peloton (Ned):

151. Reinier Honig (Ned); 152. Huub Duyn (Ned); 153. Michel Kreder (Ned); 154. Raymond Kreder (Ned); 155. Maurits Lammertink (Ned); 156. Ivar Slik (Ned); 157. André Looij (Ned); 158. Brian van Goethem (Ned)

Stölting Service Group (Dui):

161. Gerald Ciolek (Dui); 162. Rasmus Guldhammer (Den); 164. Alex Kirsch (Lux); 165. Mads Pedersen (Den); 166. Michael Reihs (Den); 167. Michael Svengaard (Den); 168. Jonas Tenbrock (Dui)

Team Roth (Zwi):

171. Alberto Cecchin (Ita); 172. Lucas Gaday (Arg); 174. Martin Kohler (Zwi); 175. Matthias Krizek (Oos); 176. Dylan Page (Zwi); 177. Andrea Pasqualon (Ita); 178. Giacomo Tomio (Ita)

Topsport Vlaanderen-Baloise (Bel):

181. Preben Van Hecke; 182. Kenny De Ketele; 183. Floris De Tier; 184. Tim Declercq; 185. Ruben Pols; 186. Gijs Van Hoecke; 187. Bert Van Lerberghe; 188. Eliot Lietaer

Wanty-Groupe Gobert (Bel):

191. Frederik Backaert; 192. Jérôme Baugnies; 193. Tom Devriendt; 194. Kenny Dehaes; 195. Danilo Napolitano (Ita); 196. Kevin Van Melsen; 197. Roy Jans; 198. Robin Stenuit

Crelan-Vastgoedservice (Bel):

201. David Boucher; 202. Gerry Druyts; 203. Yannick Eijssen; 204. Pieter Jacobs; 205. Xandro Meurisse; 206. Frederique Robert; 207. Rob Ruijgh (Ned); 208. Alexander Geuens

Team Joker (Noo):

211. Reidar Borgersen (Noo); 212. Ole Forfang (Noo); 213. Kristoffer Halvorsen (Noo); 214. Bjorn Hoem (Noo); 215. Amund Jansen (Noo); 216. Markus Hoelgaard (Noo); 217. Anders Skaarseth (Noo); 218. Adriaan Stien (Noo)

Veranclassic-Ago (Bel):

221. Sam Lennertz; 222. Jonathan Breyne; 223. Niels De Rooze; 224. Justin Jules (Fra); 225. Matthias Legley; 226. Robin Mertens; 227. Dimitri Peyskens; 228. Antoine Leleu

Veranda's Willems (Bel):

231. Joeri Calleeuw; 232. Jan Ghyselinck; 233. Stef Van Zummeren; 234. Tim De Troyer; 235. Jari Verstraeten; 236. Timothy Dupont; 237. Aidis Kruopis (Lit); 238. Christophe Premont

Wallonie-Bruxelles (Bel):

241. Olivier Chevalier; 242. Ludwig De Winter; 243. Jimmy Duquennoy; 244. Gregory Habeaux; 245. Kevyn Ista; 246. Baptiste Planckaert; 247. Gaëtan Pons; 248. Julien Stassen. .

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234