Crash Germanwings
Krant voor de rechter voor verkeerde Lubitz op foto
Tegen de Oostenrijkse krant Österreich is vandaag een rechtszaak begonnen, omdat het dagblad niet de foto van Germanwings-piloot Andreas Lubitz afdrukte, maar een foto van iemand anders, die Lubitz als voornaam heeft.
De klager daagt de krant wegens laster en schending van zijn persoonlijke rechten. Volgens zijn advocaat Maria Windhager heeft de publicatie van de foto "ernstige gevolgen" gehad voor haar cliënt, die werd afgeschilderd als "massamoordenaar". De foto was eerst op Twitter verschenen, en werd later door fotobureaus opgepikt en wereldwijd verspreid naar media.
Een andere Oostenrijkse krant, Krone, drukte de foto eveneens af, maar had de man onherkenbaar gemaakt en publiceerde later een correctie toen duidelijk werd dat het een fout betrof. Met Krone zou een schikking overeen zijn gekomen. De advocaat van Österreich liet vandaag doorschemeren dat hij ook op een schikking aanstuurt.
Piloot Andreas Lubitz liet in maart de Airbus 320 opzettelijk tegen een berg in de Franse Alpen vliegen. Alle 150 inzittenden kwamen om.