Kirsten Flipkens niet voorbij Venus Williams in Australian Open
Kirsten Flipkens (WTA-90) is er maandag in Melbourne niet in geslaagd zich voor de tweede ronde van het Australian Open te plaatsen. In de Margaret Court Arena moest de 35-jarige Kempense na 1 uur en 32 minuten met 7-5 en 6-2 de duimen leggen voor de Amerikaanse veterane Venus Williams (WTA-81).
Flipkens nam voor de dertiende keer deel aan het eerste Grand Slam van het seizoen, ook de voorbije twee jaar ging ze er in de eerste ronde uit. Haar beste resultaat boekte ze met een achtste finale in 2013. Datzelfde jaar schopte ze het ook tot de halve finales van Wimbledon.
De 40-jarige Venus Williams, zevenvoudig grandslamwinnares en voormalig nummer een van de wereld, bereikte twee keer de finale in Melbourne. In 2003 en 2017 verloor ze daarin telkens van haar zus Serena.