NieuwsDe mensen
Kim Jong-un was ernstig ziek tijdens coronagolf in Noord-Korea
Had de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un corona? Volgens zijn zus, Kim Yo-jong, had hij in elk geval hoge koorts net op het moment dat corona het land teisterde. “Hij was ernstig ziek, maar hij kon geen moment rusten, omdat hij zo bezorgd was over het volk”, zei ze. Het c-woord nam ze niet in de mond, dus voorlopig blijft het gissen of Jong-un Covid-19 had. Kim staat bekend als stevige roker en hij kampt met overgewicht, daarom zijn er regelmatig speculaties over een slechte gezondheid.
Veilinghuis rekent op miljoenen euro’s voor shirt
Michael Jordan, basketballegende
Veilinghuis Sotheby’s verwacht dat een shirt van de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan een bedrag van tussen de 3 en 5 miljoen euro gaat opleveren. Liefhebbers kunnen tussen 6 en 14 september bieden op het shirt waarmee Jordan in 1998 met Chicago Bulls zijn zesde en laatste kampioenschap in de NBA veiligstelde. Vorig jaar werd er al een paar schoenen van Jordan voor 1,5 miljoen euro geveild. Een shirt van Diego Maradona wisselde ooit voor 8,4 miljoen euro van eigenaar.
Is schuldig bevonden aan huisvredebreuk en mishandeling
Jason Alexander, ex Britney Spears
De volle 55 uur, zo lang was Jason Alexander getrouwd met de Amerikaanse zangeres Britney Spears in 2004. Hij moet gedacht hebben dat het hem genoeg recht gaf om zich blijvend in te laten met het liefdesleven van zijn intussen ex-vrouw. Twee maanden geleden drong hij Spears’ huis binnen op de dag dat ze trouwde met Sam Asghari. Daarvoor is de 40-jarige Alexander nu schuldig bevonden aan huisvredebreuk en mishandeling. Hij kreeg daarvoor al een straatverbod van drie jaar opgelegd.
Vindt genderneutrale Jeanne d’Arc belachelijk
J.K. Rowling, bestellerauteur
J.K. Rowling, auteur van de Harry Potter-boeken, is zo beroemd dat zelfs een like die ze bij een tweet plaatst ‘nieuws’ is. De Britse sensatiekrant The Daily Mail zag hoe Rowling een duimpje zette bij kritiek op een theaterstuk. Het befaamde Shakespeare’s Globe Theatre komt met een voorstelling over Jeanne d’Arc waarin zij genderneutraal is. Dat betekent dat Jeanne de voornaamwoorden ‘they/ them’ krijgt. ‘Binnenkort: Napoleon was een vrouw omdat hij verslagen werd bij Waterloo’, zo tweette Lisa MacKenzie. Boze feministen zijn blij dat de iconische Rowling het eens is met die kritiek.