Vrijdag 04/12/2020

Update

Kevin Borlée vierde in Eugene na uitsluiting Kirani James

Beeld PHOTO_NEWS

Kevin Borlée is vierde geworden in de 400 meter op de Diamond League atletiekmeeting in het Amerikaanse Eugene (Oregon). De Europese kampioen finishte in 45.61 als vijfde, maar schoof nog een plaatsje op na de diskwalificatie van de Grenadaan Kirani James, aanvankelijk tweede in 44.97.

De Amerikaan Lashawn Merritt won in 44.91, voor de Bahamaan Christopher Brown (45.24) en zijn landgenoot Angelo Taylor (45.59). Wereldkampioen James liep de wedstrijd na een valse start onder voorbehoud. Voor Borlée was het pas de tweede 400 meter van het seizoen. Een maand terug liep hij 45.33 in Lubbock (Texas).

Wereldrecord
De Chinees Liu Xiang zorgde voor de prestatie van de dag. Hij won de 110 meter horden in 12.87. Dat zou een evenaring van het wereldrecord geweest zijn, ware het niet dat er een te sterke rugwind van 2,4 meter per seconde stond. De Cubaan Dayron Robles blijft zo alleen recordhouder.

Zeven beste wereldjaarprestaties
Liu was lang niet de enige die profiteerde van de gunstige omstandigheden in Eugene. Er werden liefst zeven beste wereldjaarprestaties genoteerd. Die kwamen op naam van de Keniaan Asbel Kiprop (mijl in 3:49.40), de Marokkaan Mariem Alaoui Selsouli (3.000 meter in 8:34.47), de Keniaan Milcah Chemos Cheywa (3.000 meter steeple in 9:13.69), de Amerikaanse Sanya Richards-Ross (400 meter in 49.39), de Britse Mo Farah (5.000 meter in 12:56.98), de Russische hoogspringster Anna Chicherova (2m02) en de Amerikaanse kogelstootster Reese Hoffa (21m81).

Uitslagen mannen
- 100 m (+1,3 m/s):

1. Justin Gatlin (VSt) 9.90
2. Nickel Ashmeade (Jam) 9.93
3. Trell Kimmons (VSt) 10.04
4. Walter Dix (VSt) 10.04
5. Darvis Patton (VSt) 10.05
6. Nesta Carter (Jam) 10.05
7. Michael Rodgers (VSt) 10.07
8. Emmanuel Callander (Tri) 10.14

- 200 m (-2,1 m/s):
1. Wallace Spearmon (VSt) 20.27
2. Churandy Martina (Ned) 20.49
3. Marvin Anderson (Jam) 20.74
4. Rondell Sorrillo (Tri) 20.81
5. Jaysuma Saidy Ndure (Noo) 20.81
6. Emmanuel Callander (Tri) 20.97
7. Richard Thompson (Tri) 21.30
8. Shawn Crawford (VSt) 21.39

- 400 m:
1. LaShawn Merritt (VSt) 44.91
2. Chris Brown (Bah) 45.24
3. Angelo Taylor (VSt) 45.59
4. Kevin Borlee (Bel) 45.61
5. Jeremy Wariner (VSt) 45.68
6. Demetrius Pinder (Bah) 45.73
7. Oscar Pistorius (ZAf) 46.86
. Kirani James (Grn) diskwalificatie

- 800 m:
1. Abubaker Kaki (Soe) 1:43.71
2. Mohammed Aman (Eth) 1:43.74
3. Nick Symmonds (VSt) 1:44.32
4. Khadevis Robinson (VSt) 1:44.54
5. Adam Kszczot (Pol) 1:44.71
6. Anthony Chemut (Ken) 1:44.73
7. Job Kinyor (Ken) 1:45.09
8. Tyler Mulder (VSt) 1:45.55
9. Yuriy Borzakovskiy (Rus) 1:46.15
10. Boaz Kiplagat Lalang (Ken) 1:47.92
. Matthew Scherer (VSt) opgave

- Mijl:
1. Asbel Kiprop (Ken) 3:49.40 BESTE WJP
2. Mekonnen Gebremedhin (Eth) 3:50.17
3. Ayanleh Souleiman (Dji) 3:50.21
4. Bethwell Birgen (Ken) 3:50.43
5. Caleb Mwangangi Ndiku (Ken) 3:50.79
6. Collins Cheboi (Ken) 3:51.44
7. Nicholas Willis (NZe) 3:51.77
8. Abdalaati Iguider (Mar) 3:51.78
9. David Torrence (VSt) 3:52.01
10. Amine Laalou (Mar) 3:52.12
11. Daniel Kipchirchir Komen (Ken) 3:53.04
12. Leonel Manzano (VSt) 3:53.07
13. Silas Kiplagat (Ken) 3:53.73
14. Bernard Lagat (VSt) 3:54.28
15. Lopez Lomong (VSt) 3:55.14
16. Andrew Wheating (VSt) 3:56.77
. Haron Keitany (Ken) opgave
. Elijah Kipchirchir (Ken) opgave
. Andrew Rotich (Ken) opgave

- 5000 m:
1. Mohamed Farah (GBr) 12:56.98 BESTE WJP
2. Isiah Kiplangat Koech (Ken) 12:57.63
3. Galen Rupp (VSt) 12:58.90
4. Kenenisa Bekele (Eth) 13:01.48
5. Thomas Pkemei Longosiwa (Ken) 13:03.88
6. John Kipkoech (Ken) 13:06.71
7. Yenew Alamirew (Eth) 13:06.84
8. Samuel Chelanga (Ken) 13:09.67
9. Collis Birmingham (Aus) 13:10.51
10. Albert Rop (Ken) 13:12.47
11. David Kiprotich Bett (Ken) 13:21.35
12. Mattew Tegenkamp (VSt) 13:24.74
13. Ben True (VSt) 13:26.02
14. Craig Mottram (Aus) 13:34.00
15. Alistair Ian Cragg (Ier) 13:35.05
16. Leonard Korir (Ken) 13:47.45
. Augustine Kiprono Choge (Ken) opgave
. Kenneth Kiprop Kipkemoi (Ken) opgave
. Jordan McNamara (VSt) opgave
. Mark Wieczorek (VSt) forfait

- 110 m horden (+2,4 m/s):
1. Liu Xiang (Chn) 12.87
2. Aries Merritt (VSt) 12.96
3. Jason Richardson (VSt) 13.11
4. Dexter Faulk (VSt) 13.12
5. David Oliver (VSt) 13.13
6. Ryan Wilson (VSt) 13.29
7. Ashton Eaton (VSt) 13.34
8. Andrew Turner (GBr) 13.46

- Kogel:
1. Reese Hoffa (VSt) 21m81 BESTE WJP
2. Tomasz Majewski (Pol) 21m60
3. Dylan Armstrong (Can) 21m50
4. Ryan Whiting (VSt) 21m13
5. Christian Cantwell (VSt) 20m98
6. Daniel Taylor (VSt) 20m16
7. Justin Rodhe (Can) 20m13

- Speer:
1. Vadims Vasilevskis (Let) 84m65
2. Vitezalav Vesely (Tsj) 83m78
3. Stuart Farquhar (NZe) 82m23
4. Cyrus Hostetler (VSt) 81m02
5. Sergey Makarov (Rus) 79m85
6. Petr Frydrych (Tsj) 71m42
7. Zigismunds Sirmais (Let) 70m24

Uitslagen vrouwen:
- 200 m (+0,8 m/s):
1. Allyson Felix (VSt) 22.23
2. Jeneba Tarmoh (VSt) 22.61
3. Blessing Akagbare (Ngr) 22.63
4. Bianca Knight (VSt) 22.64
5. Carmelita Jeter (VSt) 22.78
6. Anneisha Mclaughlin (Jam) 23.00
7. Lashauntea Moore (VSt) 23.03
8. Candyce McGrone (VSt) 23.74

- 400 m:
1. Sanya Richards-Ross (VSt) 49.39 BESTE WJP
2. Amantle Montsho (Bot) 49.62
3. Novlene Williams (Jam) 49.78
4. Francena McCorory (VSt) 50.41
5. Deedee Trotter (VSt) 50.80
6. Shericka Williams (Jam) 51.24
7. Debbie Dunn (VSt) 51.26
8. Natasha Hastings (VSt) 51.78

- 3000 m:
1. Mariem Alaoui Selsouli (Mar) 8:34.47 BESTE WJP
2. Sally Kipyego (Ken) 8:35.89
3. Elizabeth Maloy (VSt) 8:50.95
4. Brianna Felnagle (VSt) 8:51.38
5. Lisa Koll (VSt) 8:52.95
6. Eunice Sum (Ken) 8:53.12
7. Molly Huddle (VSt) 8:57.86
8. Amy Hastings (VSt) 8:58.21
9. Jackie Areson (VSt) 8:58.23
10. Renee Metivier (VSt) 8:59.39
11. Purity Cherotich Rionoripo (Ken) 9:06.40
12. Angela Bizzarri (VSt) 9:14.71
. Sara Vaughn (VSt) opgave
. Dawn Grunnagel (VSt) opgave
. Marina Muncan (Ser) opgave
. Adrienne Herzog (Ned) opgave

- 3000 m steeple:
1. Milkah Chenos (Ken) 9:13.69 BESTE WJP
2. Sofia Assefa (Eth) 9:15.45
3. Hiwot Ayalew (Eth) 9:15.84
4. Barbara Parker (GBr) 9:24.24
5. Emma Coburn (VSt) 9:25.28
6. Lydia Jebet Rotich (Ken) 9:31.09
7. Gesa Felicitas Krause (Dui) 9:34.76
8. Lyudmila Kuzmina (Rus) 9:35.41
9. Eunice Jepkorir (Ken) 9:37.12
10. Beverly Ramos (Pri) 9:39.47
11. Korene Hinds (Jam) 9:42.63
12. Sara Hall (VSt) 9:42.96
13. Bridget Franek (VSt) 9:52.56
. Mardrea Hyman (Jam) opgave

- Hoog:
1. Anna Chicherova (Rus) 2m02 BESTE WJP
2. Svetlana Shkolina (Rus) 2m00
3. Chaunté Howard Lowe (VSt) 1m97
4. Emma Green Tregaro (Zwe) 1m91
4. Brigetta Barrett (VSt) 1m91
6. Zheng Xingjuan (Chn) 1m91
7. Ebba Jungmark (Zwe) 1m91
8. Melanie Melfort (Fra) 1m86
9. Mariya Kuchina (Rus) 1m86

- Ver:
1. Shara Proctor (GBr) 6m84
2. Eloyse Lesueur (Fra) 6m83
3. Janay DeLoach (VSt) 6m71
4. Bianca Stuart (Bah) 6m66
5. Ineta Radevica (Let) 6m64
6. Maurren Higa Maggi (Bra) 6m51
7. Brittney Reese (VSt) 6m48
8. Funmi Jimoh (VSt) 6m25
9. Lu Minjia (Chn) 6m01

- Polsstok:
1. Fabiana Murer (Bra) 4m63
2. Svetlana Feofanova (Rus) 4m58
3. Martina Strutz (Dui) 4m38
3. Lacy Janson (VSt) 4m38
5. Kylie Hutson (VSt) 4m38
6. Angelica Bengtsson (Zwe) 4m38
7. Holly Bleasdale (GBr) 4m28
. Yarisley Silva (Cub) forfait

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234