Dinsdag 18/06/2019

Video

Keisse stunt in slotrit Giro met derde Belgische ritzege, Contador eindwinnaar

Iljo Keisse (32) heeft in de straten van Milaan voor een regelrechte stunt gezorgd door de slotrit in de Giro te winnen. Samen met de Australiër Durbridge ontliep onze landgenoot de verwachte massaspurt. In een spurt met twee was pistier Keisse de snelste en zorgde zo na twee keer Gilbert verrassend voor de derde Belgische rizege. Keisse droeg zijn overwinning op aan zijn overleden boezemvriend Wouter Weylandt, die vier jaar geleden omkwam na een zware val in de Giro. De eindzege van Alberto Contador kwam zoals verwacht niet meer in gevaar.

De slotrit werd geanimeerd door onze landgenoten Phillipe Gilbert (die met een verrassingsaanval de puntentrui nog wilde pakken, maar daarin niet slaagde) en vooral Iljo Keisse, die samen met Luke Durbridge een late uitval plaatste en onverwachts standhield. Keisse bezorgde Etixx-Quick.Step zo na een erg bleke Giro op de valreep nog een ritoverwinning en veroverde na een reeks zesdaagsen zijn mooiste zege op de weg. Het was al 36 jaar geleden dat de Belgen nog drie of meer ritten wonnen in de Giro. Toen pakte Roger de Vlaeminck op zijn eentje drie ritten, hij won er in totaal 22 in de Giro.

Bochten
Keisse was in de wolken na zijn stuntzege. "Dit is ongelooflijk", reageerde een dolgelukkige Keisse net voor hij het Giro-podium op mocht. "In die plaatselijke ronden wilde ik iets proberen. Met mijn piste-ervaring kan ik natuurlijk goed sturen en dat bochtige circuit paste me als gegoten. Bovendien had ik een prefecte 'partner in crime' mee met hardrijder Durbridge. Ik voelde dat hij wat nerveus werd in de slotkilometers en drong hem de leiding op. Ondanks zijn aandringen bleef ik in het wiel en kon het nog vrij vlot afmaken."

24 zesdaagsen
Liefst 24 zesdaagsen schreef de 32-jarige Iljo Keisse al op zijn palmares. Sinds enkele jaren begon Keisse zich meer en meer toe te leggen op de weg, maar daar bleven grote overwinningen lange tijd uit, buiten enkele kleine eendagskoersen en een rit in de Ronde van Turkije drie jaar terug. In het voorjaar won Keisse in weer en wind wel de Ronde van Zeeland. En nu dus een grote vogel met de slotrit van de Giro.

Gilbert
De slotrit kende dus een verrassende ontknoping. In het wedstrijdbegin waren er enkele aanvallen, met onder anderen Philippe Gilbert. Plots stond hij op de tweede plaats van het puntenklassement, achter Giacomo Nizzolo. Op 31 kilometer van de meet trokken Iljo Keisse en de Australiër Luke Durbridge in de aanval. Keisse pakte de 10 punten voor Durbridge en Nizzolo griste de resterende drie punten mee.

Lekke banden
Achter de twee vluchters waren het de renners van Sky die het tempo in het peloton bepaalden, tot hun sprinter Elia Viviani plots lek reed en de mannen van leider Alberto Contador de eerste plaatsjes in de grote groep opeisten. Ook Philippe Gilbert kreeg af te rekenen met een lekke band, net als Michael Hepburn en Clément Chevrier. Die vele lekke banden zaaiden chaos in de achtervolging en dat speelde zeker in de kaart van de twee vluchters.

Te laat
Iljo Keisse en Luke Durbridge trokken de laatste ronde in met een voorsprong van 0:32 op het peloton, waarin de tegenreactie niet echt geordend op gang kwam. De Duitser Patrick Gretsch probeerde in zijn eentje de kloof naar de twee leiders te overbruggen, maar slaagde niet in zijn opzet. De grote groep werd daarna op sleeptouw genomen door de renners van Giant-Alpecin, maar echt naderen deden zij niet. Het werd duidelijk dat de ritzege zou betwist worden in een sprint met twee. Keisse zette zich in de slotkilometer in het wiel van Durbridge en knalde in de laatste 125 meter weg, om het zo uiteindelijk te halen. "Niemand verdient deze overwinning meer dan deze superhelper", pakte ploegmanager Patrick Lefevere uit met een mooi compliment op Twitter.

Drie vingers
Contador, die in deze Giro geen enkele rit kon winnen, is de eindlaureaat. Het podium wordt vervolledigd door de Italiaan Fabio Aru (Astana) en de Spanjaard Mikel Landa (Astana). Contador volgt op de erelijst de Colombiaan Nairo Quintana op. De Spanjaard won de Giro eerder al in 2008 en 2011, maar die laatste overwinning werd geschrapt na de clenbuterolaffaire. Voor Contador was het wel degelijk zijn derde eindzege in de Giro, want de roze trui stak ostentatief drie vingers in de lucht.

Beeld AP
Beeld AP
Contador vierde zijn tweede eindzege alsof het zijn derde was. Beeld AP
Beeld AP
Speciaal voor de eindzege van zijn poulain Alberto Contador kleurde de flamboyante baas Oleg Tinkov zijn haar roze. Beeld AP
Beeld PHOTO_NEWS

Uitslag slotrit

1. Iljo Keisse (Bel/EQS) de 178km in 4u18:37 (gem. 41,296642km/u)

2. Luke Durbridge (Aus/OGE) op 0:00

3. Roger Kluge (Dui/IAM) 0:09

4. Alexander Porsev (Rus/KAT) 0:09

5. Giacomo Nizzolo (Ita/TFR) 0:09

6. Luka Mezgec (Sln/TGA) 0:09

7. Elia Viviani (Ita/SKY) 0:09

8. Moreno Hofland (Ned/TLJ) 0:09

9. Davide Appollonio (Ita/AND) 0:09

10. Elia Favilli (Ita/STH) 0:09

11. Anthony Roux (Fra/FDJ) 0:09

12. Fabio Sabatini (Ita/EQS) 0:09

13. Sacha Modolo (Ita/LAM) 0:09

14. Eduard-Michael Grosu (Roe/NIP) 0:09

15. Bartlomiej Matysiak (Pol/CCC) 0:09

16. Eugert Zhupa (Alb/STH) 0:09

17. Maximiliano Richeze (Arg/LAM) 0:09

18. Andrey Amador (CRi/MOV) 0:09

19. Petr Vakoc (Tsj/EQS) 0:09

20. Tanel Kangert (Est/AST) 0:09

21. Alexandre Geniez (Fra/FDJ) 0:09

22. Sylvain Chavanel (Fra/IAM) 0:09

23. Paolo Tiralongo (Ita/AST) 0:09

24. Fabio Aru (Ita/AST) 0:09

25. Damiano Caruso (Ita/BMC) 0:09

26. Mikel Landa (Spa/AST) 0:09

27. Dario Cataldo (Ita/AST) 0:09

28. Kévin Reza (Fra/FDJ) 0:09

29. Luis Leon Sanchez (Spa/AST) 0:09

30. Steven Kruijswijk (Ned/TLJ) 0:09

31. Pierpaolo De Negri (Ita/NIP) 0:09

32. Aleksejs Saramotins (Let/IAM) 0:09

33. Tom-Jelte Slagter (Ned/TCG) 0:09

34. Diego Rosa (Ita/AST) 0:09

35. Boy van Poppel (Ned/TFR) 0:09

36. Mauro Finetto (Ita/STH) 0:09

37. Rick Flens (Ned/TLJ) 0:09

38. Luca Paolini (Ita/KAT) 0:09

39. Yury Trofimov (Rus/KAT) 0:09

40. Rigoberto Uran (Col/EQS) 0:09

41. Silvan Dillier (Zwi/BMC) 0:09

42. Marcus Burghardt (Dui/BMC) 0:09

43. Sonny Colbrelli (Ita/BAR) 0:18

44. Ivan Rovnyi (Rus/TCS) 0:18

45. Manuele Boaro (Ita/TCS) 0:18

46. Alberto Contador (Spa/TCS) 0:18

47. Patrick Gretsch (Dui/ALM) 0:18

48. Marco Coledan (Ita/TFR) 0:18

49. Fabio Felline (Ita/TFR) 0:18

50. Esteban Chaves (Col/OGE) 0:18

51. Adam Hansen (Aus/LTS) 0:18

52. Davide Formolo (Ita/TCG) 0:18

53. Maxime Monfort (Bel/LTS) 0:18

54. Ryder Hesjedal (Can/TCG) 0:18

55. Simon Clarke (Aus/OGE) 0:18

56. Jurgen Van den Broeck (Bel/LTS) 0:18

57. Lars Bak (Den/LTS) 0:18

58. Franco Pellizotti (Ita/AND) 0:18

59. Davide Villella (Ita/TCG) 0:23

60. Brent Bookwalter (VSt/BMC) 0:28

61. Darwin Atapuma (Col/BMC) 0:28

62. Andrey Zeits (Kaz/AST) 0:28

63. Amaël Moinard (Fra/BMC) 0:30

64. Pavel Kochetkov (Rus/KAT) 0:30

65. Hubert Dupont (Fra/ALM) 0:30

66. Carlos Betancur (Col/ALM) 0:30

67. André Cardoso (Por/TCG) 0:30

68. Francis Mourey (Fra/FDJ) 0:30

69. Cheng Ji (Chn/TGA) 0:30

70. Yonathan Monsalve (Ven/STH) 0:30

71. Alan Marangoni (Ita/TCG) 0:38

72. Bert De Backer (Bel/TGA) 0:42

73. Sam Bewley (NZe/OGE) 0:45

74. David De La Cruz (Spa/EQS) 0:49

75. Rubén Fernandez (Spa/MOV) 0:49

76. Ivan Basso (Ita/TCS) 0:51

77. Philippe Gilbert (Bel/BMC) 0:51

78. Alessandro Bisolti (Ita/NIP) 0:51

79. Nathan Brown (VSt/TCG) 0:51

80. Fabio Silvestre (Por/TFR) 0:56

81. Matteo Busato (Ita/STH) 0:57

82. Francesco Gavazzi (Ita/STH) 0:57

83. Riccardo Stacchiotti (Ita/NIP) 0:57

84. Rinaldo Nocentini (Ita/ALM) 0:57

85. Davide Malacarne (Ita/AST) 0:57

86. Matteo Montaguti (Ita/ALM) 0:57

87. Marco Frapporti (Ita/AND) 0:57

88. Axel Domont (Fra/ALM) 0:57

89. Martijn Keizer (Ned/TLJ) 0:57

90. Sérgio Paulinho (Por/TCS) 0:57

91. Roberto Ferrari (Ita/LAM) 0:57

92. Maciej Paterski (Pol/CCC) 0:57

93. Sergey Chernetsky (Rus/KAT) 0:57

94. Mikel Nieve (Spa/SKY) 0:57

95. Maarten Tjallingii (Ned/TLJ) 0:57

96. Marco Bandiera (Ita/AND) 0:57

97. Stefano Pirazzi (Ita/BAR) 01:06

98. Giovanni Visconti (Ita/MOV) 01:13

99. Bernhard Eisel (Oos/SKY) 01:13

100. Leopold Konig (Tsj/SKY) 0:09

101. Sebastian Henao (Col/SKY) 01:13

102. Salvatore Puccio (Ita/SKY) 01:13

103. Dayer Quintana (Col/MOV) 01:17

104. Nick van der Lijke (Ned/TLJ) 01:17

105. Bert-Jan Lindeman (Ned/TLJ) 01:17

106. Pieter Weening (Ned/OGE) 01:17

107. Jon Izagirre (Spa/MOV) 01:17

108. Sylwester Szmyd (Pol/CCC) 01:17

109. Luca Chirico (Ita/BAR) 01:17

110. Matteo Tosatto (Ita/TCS) 01:17

111. Alessandro Malaguti (Ita/NIP) 01:17

112. Giacomo Berlato (Ita/NIP) 01:17

113. Gianfranco Zilioli (Ita/AND) 01:17

114. Tom Stamsnijder (Ned/TGA) 01:17

115. Roman Kreuziger (Tsj/TCS) 0:09

116. Nikias Arndt (Dui/TGA) 01:36

117. Chad Haga (VSt/TGA) 01:36

118. Simon Geschke (Dui/TGA) 02:00

119. Tobias Ludvigsson (Zwe/TGA) 02:13

120. Manuele Mori (Ita/LAM) 02:20

121. Janier Acevedo (Col/TCG) 02:20

122. Vasil Kiryienka (WRu/SKY) 02:20

123. Lukasz Owsian (Pol/CCC) 02:20

124. Arnaud Courteille (Fra/FDJ) 02:23

125. Rick Zabel (Dui/BMC) 02:23

126. Jesus Herrada (Spa/MOV) 02:27

127. Marek Rutkiewicz (Pol/CCC) 02:44

128. Przemyslaw Niemiec (Pol/LAM) 02:44

129. Benat Intxausti (Spa/MOV) 02:44

130. Igor Anton (Spa/MOV) 02:44

131. Maxime Bouet (Fra/EQS) 02:44

132. Julien Bérard (Fra/ALM) 02:44

133. Branislav Samoilav (WRu/CCC) 02:44

134. Simone Stortoni (Ita/AND) 02:44

135. Diego Ulissi (Ita/LAM) 02:44

136. Jan Polanc (Sln/LAM) 02:44

137. Grega Bole (Sln/CCC) 02:44

138. Tsgabu Grmay (Eth/LAM) 02:44

139. Nikolay Mihaylov (Bul/CCC) 02:44

140. Sander Armée (Bel/LTS) 02:44

141. Francesco Bongiorno (Ita/BAR) 02:44

142. Kenny Elissonde (Fra/FDJ) 02:44

143. Eugenio Alafaci (Ita/TFR) 02:44

144. Kanstantsin Siutsou (WRu/SKY) 02:44

145. Ilnur Zakarin (Rus/KAT) 02:44

146. Calvin Watson (Aus/TFR) 02:44

147. Maxim Belkov (Rus/KAT) 02:44

148. Cédric Pineau (Fra/FDJ) 02:44

149. Edoardo Zardini (Ita/BAR) 02:44

150. Sergey Lagutin (Rus/KAT) 02:44

151. Caleb Fairly (VSt/TGA) 02:44

152. Murilo Fischer (Bra/FDJ) 02:44

153. Jussi Veikkanen (Fin/FDJ) 02:44

154. Serghei Tvetcov (Roe/AND) 02:57

155. Nicola Boem (Ita/BAR) 03:00

156. Brett Lancaster (Aus/OGE) 03:42

157. Christopher Juul-Jensen (Den/TCS) 03:43

158. Michael Rogers (Aus/TCS) 04:24

159. Fumiyuki Beppu (Jap/TFR) 04:50

160. Clément Chevrier (Fra/IAM) 06:00

161. Heinrich Haussler (Aus/IAM) 06:00

162. Hugo Houle (Can/ALM) 06:31

163. Michael Hepburn (Aus/OGE) 06:31

Beeld AP

Eindstand

1. Alberto Contador (Spa/TCS) de 3495km in 88u22:25 (gem. 39,55km/u)

2. Fabio Aru (Ita/AST) op 01:53

3. Mikel Landa (Spa/AST) 03:05

4. Andrey Amador (CRi/MOV) 08:10

5. Ryder Hesjedal (Can/TCG) 09:52

6. Leopold Konig (Tsj/SKY) 10:41

7. Steven Kruijswijk (Ned/TLJ) 10:53

8. Damiano Caruso (Ita/BMC) 12:08

9. Alexandre Geniez (Fra/FDJ) 15:51

10. Yury Trofimov (Rus/KAT) 16:14

11. Maxime Monfort (Bel/LTS) 17:51

12. Jurgen Van den Broeck (Bel/LTS) 25:12

13. Tanel Kangert (Est/AST) 28:05

14. Rigoberto Uran (Col/EQS) 28:26

15. Amaël Moinard (Fra/BMC) 30:35

16. Darwin Atapuma (Col/BMC) 40:36

17. Mikel Nieve (Spa/SKY) 48:24

18. Giovanni Visconti (Ita/MOV) 50:32

19. Paolo Tiralongo (Ita/AST) 1u03:38

20. Carlos Betancur (Col/ALM) 1u17:27

21. André Cardoso (Por/TCG) 1u19:27

22. Stefano Pirazzi (Ita/BAR) 1u21:38

23. Diego Rosa (Ita/AST) 1u24:57

24. Franco Pellizotti (Ita/AND) 1u30:49

25. Dario Cataldo (Ita/AST) 1u35:24

26. Kanstantsin Siutsou (WRu/SKY) 1u45:52

27. Jon Izagirre (Spa/MOV) 1u46:30

28. Roman Kreuziger (Tsj/TCS) 1u47:03

29. Benat Intxausti (Spa/MOV) 1u49:22

30. Yonathan Monsalve (Ven/STH) 1u50:19

31. Davide Formolo (Ita/TCG) 1u53:39

32. Fabio Felline (Ita/TFR) 1u55:57

33. Michael Rogers (Aus/TCS) 2u11:06

34. David De La Cruz (Spa/EQS) 2u15:27

35. Luis Leon Sanchez (Spa/AST) 2u17:30

36. Sylvain Chavanel (Fra/IAM) 2u22:52

37. Pavel Kochetkov (Rus/KAT) 2u23:10

38. Igor Anton (Spa/MOV) 2u27:19

39. Philippe Gilbert (Bel/BMC) 2u30:21

40. Przemyslaw Niemiec (Pol/LAM) 2u39:20

41. Sebastian Henao (Col/SKY) 2u39:28

42. Hubert Dupont (Fra/ALM) 2u44:08

43. Francis Mourey (Fra/FDJ) 2u44:29

44. Ilnur Zakarin (Rus/KAT) 2u45:10

45. Sylwester Szmyd (Pol/CCC) 2u45:21

46. Kenny Elissonde (Fra/FDJ) 2u46:57

47. Maxime Bouet (Fra/EQS) 2u48:49

48. Branislav Samoilav (WRu/CCC) 2u49:01

49. Alessandro Bisolti (Ita/NIP) 2u51:45

50. Simone Stortoni (Ita/AND) 2u51:48

51. Ivan Basso (Ita/TCS) 2u52:16

52. Silvan Dillier (Zwi/BMC) 2u53:04

53. Jan Polanc (Sln/LAM) 2u55:08

54. Matteo Montaguti (Ita/ALM) 3u01:35

55. Esteban Chaves (Col/OGE) 3u01:37

56. Martijn Keizer (Ned/TLJ) 3u02:04

57. Mauro Finetto (Ita/STH) 3u05:25

58. Francesco Gavazzi (Ita/STH) 3u06:40

59. Andrey Zeits (Kaz/AST) 3u09:32

60. Francesco Bongiorno (Ita/BAR) 3u12:36

61. Grega Bole (Sln/CCC) 3u15:43

62. Rubén Fernandez (Spa/MOV) 3u18:16

63. Simon Clarke (Aus/OGE) 3u20:33

64. Diego Ulissi (Ita/LAM) 3u20:48

65. Sander Armée (Bel/LTS) 3u21:35

66. Brent Bookwalter (VSt/BMC) 3u21:47

67. Nathan Brown (VSt/TCG) 3u23:43

68. Salvatore Puccio (Ita/SKY) 3u30:11

69. Clément Chevrier (Fra/IAM) 3u31:24

70. Marcus Burghardt (Dui/BMC) 3u33:49

71. Gianfranco Zilioli (Ita/AND) 3u34:29

72. Sergey Lagutin (Rus/KAT) 3u36:11

73. Rinaldo Nocentini (Ita/ALM) 3u36:24

74. Jesus Herrada (Spa/MOV) 3u40:04

75. Axel Domont (Fra/ALM) 3u40:42

76. Tom-Jelte Slagter (Ned/TCG) 3u43:59

77. Adam Hansen (Aus/LTS) 3u49:51

78. Davide Villella (Ita/TCG) 3u57:09

79. Maciej Paterski (Pol/CCC) 3u58:14

80. Manuele Mori (Ita/LAM) 3u59:30

81. Marek Rutkiewicz (Pol/CCC) 4u00:37

82. Edoardo Zardini (Ita/BAR) 4u00:50

83. Tobias Ludvigsson (Zwe/TGA) 4u02:19

84. Vasil Kiryienka (WRu/SKY) 4u03:27

85. Davide Malacarne (Ita/AST) 4u04:18

86. Nick van der Lijke (Ned/TLJ) 4u06:57

87. Anthony Roux (Fra/FDJ) 4u14:22

88. Luca Chirico (Ita/BAR) 4u16:30

89. Simon Geschke (Dui/TGA) 4u16:52

90. Lars Bak (Den/LTS) 4u20:23

91. Tsgabu Grmay (Eth/LAM) 4u20:33

92. Pieter Weening (Ned/OGE) 4u20:38

93. Dayer Quintana (Col/MOV) 4u21:18

94. Patrick Gretsch (Dui/ALM) 4u25:13

95. Bert-Jan Lindeman (Ned/TLJ) 4u26:02

96. Manuele Boaro (Ita/TCS) 4u26:32

97. Sérgio Paulinho (Por/TCS) 4u32:23

98. Marco Frapporti (Ita/AND) 4u33:17

99. Chad Haga (VSt/TGA) 4u34:18

100. Sonny Colbrelli (Ita/BAR) 4u34:27

101. Giacomo Berlato (Ita/NIP) 4u35:09

102. Maxim Belkov (Rus/KAT) 4u35:43

103. Kévin Reza (Fra/FDJ) 4u37:05

104. Elia Favilli (Ita/STH) 4u40:04

105. Julien Bérard (Fra/ALM) 4u42:01

106. Matteo Busato (Ita/STH) 4u42:22

107. Heinrich Haussler (Aus/IAM) 4u43:01

108. Pierpaolo De Negri (Ita/NIP) 4u46:51

109. Luke Durbridge (Aus/OGE) 4u50:24

110. Fabio Sabatini (Ita/EQS) 4u52:39

111. Luca Paolini (Ita/KAT) 4u54:31

112. Matteo Tosatto (Ita/TCS) 4u54:45

113. Hugo Houle (Can/ALM) 4u54:57

114. Sergey Chernetsky (Rus/KAT) 5u00:19

115. Ivan Rovnyi (Rus/TCS) 5u00:44

116. Petr Vakoc (Tsj/EQS) 5u01:14

117. Fumiyuki Beppu (Jap/TFR) 5u02:43

118. Lukasz Owsian (Pol/CCC) 5u04:07

119. Maarten Tjallingii (Ned/TLJ) 5u07:22

120. Janier Acevedo (Col/TCG) 5u09:07

121. Cédric Pineau (Fra/FDJ) 5u10:03

122. Sam Bewley (NZe/OGE) 5u10:21

123. Davide Appollonio (Ita/AND) 5u11:20

124. Arnaud Courteille (Fra/FDJ) 5u12:26

125. Elia Viviani (Ita/SKY) 5u14:35

126. Sacha Modolo (Ita/LAM) 5u16:43

127. Maximiliano Richeze (Arg/LAM) 5u16:51

128. Brett Lancaster (Aus/OGE) 5u18:55

129. Nikolay Mihaylov (Bul/CCC) 5u20:57

130. Murilo Fischer (Bra/FDJ) 5u23:37

131. Alan Marangoni (Ita/TCG) 5u24:22

132. Alexander Porsev (Rus/KAT) 5u26:12

133. Roberto Ferrari (Ita/LAM) 5u26:53

134. Caleb Fairly (VSt/TGA) 5u27:03

135. Christopher Juul-Jensen (Den/TCS) 5u30:09

136. Moreno Hofland (Ned/TLJ) 5u32:46

137. Giacomo Nizzolo (Ita/TFR) 5u33:26

138. Luka Mezgec (Sln/TGA) 5u34:36

139. Serghei Tvetcov (Roe/AND) 5u35:03

140. Bartlomiej Matysiak (Pol/CCC) 5u37:55

141. Eugenio Alafaci (Ita/TFR) 5u38:12

142. Rick Zabel (Dui/BMC) 5u42:25

143. Bernhard Eisel (Oos/SKY) 5u42:37

144. Rick Flens (Ned/TLJ) 5u45:15

145. Iljo Keisse (Bel/EQS) 5u46:04

146. Boy van Poppel (Ned/TFR) 5u48:23

147. Jussi Veikkanen (Fin/FDJ) 5u48:41

148. Nikias Arndt (Dui/TGA) 5u53:20

149. Fabio Silvestre (Por/TFR) 5u54:39

150. Eduard-Michael Grosu (Roe/NIP) 5u54:43

151. Calvin Watson (Aus/TFR) 5u56:12

152. Riccardo Stacchiotti (Ita/NIP) 5u59:25

153. Tom Stamsnijder (Ned/TGA) 6u00:08

154. Alessandro Malaguti (Ita/NIP) 6u03:41

155. Marco Bandiera (Ita/AND) 6u06:50

156. Cheng Ji (Chn/TGA) 6u09:33

157. Eugert Zhupa (Alb/STH) 6u10:11

158. Bert De Backer (Bel/TGA) 6u10:15

159. Nicola Boem (Ita/BAR) 6u10:26

160. Michael Hepburn (Aus/OGE) 6u13:16

161. Aleksejs Saramotins (Let/IAM) 6u22:00

162. Roger Kluge (Dui/IAM) 6u33:40

163. Marco Coledan (Ita/TFR) 6u40:13

Beeld EPA

Erelijst

2015 Alberto Contador (Spa) Fabio Aru (Ita) Mikel Landa (Spa)

2014 Nairo Quintana (Col) Rigoberto Uran (Col) Fabio Aru (Ita)

2013 Vincenzo Nibali (Ita) Rigoberto Uran (Col) Cadel Evans (Aus)

2012 Ryder Hesjedal (Can) Joaquin Rodriguez (Spa) Thomas De Gendt (Bel)

2011 Michele Scarponi (Ita) (++) Vincenzo Nibali (Ita) John Gadret (Fra)

2010 Ivan Basso (Ita) David Arroyo (Spa) Vincenzo Nibali (Ita)

2009 Denis Menchov (Rus) Franco Pellizotti (Ita) (+) Carlos Sastre (Spa) (+)

2008 Alberto Contador (Spa) Riccardo Ricco (Ita) Marzio Bruseghin (Ita)

2007 Danilo Di Luca (Ita) Andy Schleck (Lux) Eddy Mazzoleni (Ita)

2006 Ivan Basso (Ita) José Enrique Gutierrez (Spa) Gilberto Simoni (Ita)

2005 Paolo Savoldelli (Ita) Gilberto Simoni (Ita) José Rujano Guillen (Ven)

2004 Damiano Cunego (Ita) Sergey Gontchar (Oek) Gilberto Simoni (Ita)

2003 Gilberto Simoni (Ita) Stefano Garzelli (Ita) Yaroslav Popovych (Oek)

2002 Paolo Savoldelli (Ita) Tyler Hamilton (VSt) Pietro Caucchioli (Ita)

2001 Gilberto Simoni (Ita) Abraham Olano (Spa) Unai Osa Eizaguirre (Spa)

2000 Stefano Garzelli (Ita) Francesco Casagrande (Ita) Gilberto Simoni (Ita)

1999 Ivan Gotti (Ita) Paolo Savoldelli (Ita) Gilberto Simoni (Ita)

1998 Marco Pantani (Ita) Pavel Tonkov (Rus) Giuseppe Guerini (Ita)

1997 Ivan Gotti (Ita) Pavel Tonkov (Rus) Giuseppe Guerini (Ita)

1996 Pavel Tonkov (Rus) Enrico Zaina (Ita) Abraham Olano (Spa)

1995 Tony Rominger (Zwi) Evgueni Berzin (Rus) Piotr Ugrumov (Let)

1994 Evgueny Berzin (Rus) Marco Pantani (Ita) Miguel Indurain (Spa)

1993 Miguel Indurain (Spa) Piotr Ugrumov (Let) Claudio Chiappucci (Ita)

1992 Miguel Indurain (Spa) Claudio Chiappucci (Ita) Franco Chioccioli (Ita)

1991 Franco Chioccioli (Ita) Claudio Chiappucci (Ita) Massimiliano Lelli (Ita)

1990 Gianni Bugno (Ita) Charly Mottet (Fra) Marco Giovannetti (Ita)

1989 Laurent Fignon (Fra) Flavio Giupponi (Ita) Andrew Hampsten (VSt)

1988 Andrew Hampsten (VSt) Erik Breukink (Ned) Urs Zimmermann (Zwi)

1987 Stephen Roche (Ier) Robert Millar (GBr) Erik Breukink (Ned)

1986 Roberto Visentini (Ita) Giuseppe Saronni (Ita) Francesco Moser (Ita)

1985 Bernard Hinault (Fra) Francesco Moser (Ita) Greg Lemond (VSt)

1984 Francesco Moser (Ita) Laurent Fignon (Fra) Moreno Argentin (Ita)

1983 Giuseppe Saronni (Ita) Roberto Visentini (Ita) Alberto Fernandez (Spa)

1982 Bernard Hinault (Fra) Tommy Prim (Zwe) Silvano Contini (Ita)

1981 Giovanni Battaglin (Ita) Tommy Prim (Zwe) Giuseppe Saronni (Ita)

1980 Bernard Hinault (Fra) Wladimiro Panizza (Ita) Giovanni Battaglin (Ita)

1979 Giuseppe Saronni (Ita) Francesco Moser (Ita) Bernt Johansson (Zwe)

1978 Johan de Muynck (Bel) Gibi Baronchelli (Ita) Francesco Moser (Ita)

1977 Michel Pollentier (Bel) Francesco Moser (Ita) Gibi Baronchelli (Ita)

1976 Felice Gimondi (Ita) Johan de Muynck (Bel) Fausto Bertoglio (Ita)

1975 Fausto Bertoglio (Ita) Francisco Galdos (Spa) Felice Gimondi (Ita)

1974 Eddy Merckx (Bel) Gibi Baronchelli (Ita) Felice Gimondi (Ita)

1973 Eddy Merckx (Bel) Felice Gimondi (Ita) Giovanni Battaglin (Ita)

1972 Eddy Merckx (Bel) José Manuel Fuentes (Spa) Francisco Galdos (Spa)

1971 Gosta Petterson (Zwe) Herman Van Springel (Bel) Ugo Colombo (Ita)

1970 Eddy Merckx (Bel) Felice Gimondi (Ita) Martin Van den Bossche (Bel)

1969 Felice Gimondi (Ita) Claudio Michelotto (Ita) Italo Zilioli (Ita)

1968 Eddy Merckx (Bel) Vittorio Adorni (Ita) Felice Gimondi (Ita)

1967 Felice Gimondi (Ita) Franco Balmanion (Ita) Jacques Anquetil (Fra)

1966 Gianni Motta (Ita) Italo Zilioli (Ita) Jacques Anquetil (Fra)

1965 Vittorio Adorni (Ita) Italo Zilioli (Ita) Felice Gimondi (Ita)

1964 Jacques Anquetil (Fra) Italo Zilioli (Ita) Guido De Rosso (Ita)

1963 Franco Balmanion (Ita) Vittorio Adorni (Ita) Giogio Zancanaro (Ita)

1962 Franco Balmanion (Ita) Imerio Massignan (Ita) Nino Defilippis (Ita)

1961 Arnaldo Pambianco (Ita) Jacques Anquetil (Fra) Antonio Suarez (Spa)

1960 Jacques Anquetil (Fra) Gastone Nencini (Ita) Charly Gaul (Lux)

1959 Charly Gaul (Lux) Jacques Anquetil (Fra) Diego Ronchini (Ita)

1958 Ercole Baldini (Ita) Jean Brankart (Bel) Charly Gaul (Lux)

1957 Gastone Nencini (Ita) Louison Bobet (Fra) Ercole Baldini (Ita)

1956 Charly Gaul (Lux) Fiorenzo Magni (Ita) Agostino Coletto (Ita)

1955 Fiorenzo Magni (Ita) Fausto Coppi (Ita) Gastone Nencini (Ita)

1954 Carlo Clerici (Zwi) Hugo Koblet (Zwi) Nino Assirelli (Ita)

1953 Fausto Coppi (Ita) Hugo Koblet (Zwi) Pasquale Fornara (Ita)

1952 Fausto Coppi (Ita) Fiorenzo Magni (Ita) Ferdi Kübler (Zwi)

1951 Fiorenzo Magni (Ita) Rik Van Steenbergen (Bel) Ferdi Kübler (Zwi)

1950 Hugo Koblet (Zwi) Gino Bartali (Ita) Alfredo Martini (Ita)

1949 Fausto Coppi (Ita) Gino Bartali (Ita) Giordano Cottur (Ita)

1948 Fiorenzo Magni (Ita) Ezio Cecchi (Ita) Giordano Cottur (Ita)

1947 Fausto Coppi (Ita) Gino Bartali (Ita) Giulio Bresci (Ita)

1946 Gino Bartali (Ita) Fausto Coppi (Ita) Vito Ortelli (Ita)

1940 Fausto Coppi (Ita) Enrico Mollo (Ita) Giordano Cottur (Ita)

1939 Giovanni Valetti (Ita) Gino Bartali (Ita) Mario Vicini (Ita)

1938 Giovanni Valetti (Ita) Ezio Cecchi (Ita) Severino Canavesi (Ita)

1937 Gino Bartali (Ita) Giovanni Valetti (Ita) Enrico Mollo (Ita)

1936 Gino Bartali (Ita) Giuseppe Olmo (Ita) Severino Canavesi (Ita)

1935 Vasco Bergamaschi (Ita) Giuseppe Martano (Ita) Giuseppe Olmo (Ita)

1934 Learco Guerra (Ita) Francesco Camusso (Ita) Giovanni Cazzulani (Ita)

1933 Alfredo Binda (Ita) Joseph Demuysere (Bel) Domenico Piemontesi

1932 Antonio Pesenti (Ita) Joseph Demuysere (Bel) Remo Bertoni (Ita)

1931 Francesco Camusso (Ita) Luigi Giacobbe (Ita) Luigi Marchisio (Ita)

1930 Luigi Marchisio (Ita) Luigi Giacobbe (Ita) Allegro Grandi (Ita)

1929 Alfredo Binda (Ita) Domenico Piemontesi (Ita) Leonida Frascarelli (Ita)

1928 Alfredo Binda (Ita) Giuseppe Pancera (Ita) Bartolomeo Aymo (Ita)

1927 Alfredo Binda (Ita) Giovanni Brunero (Ita) Antonio Negrini (Ita)

1926 Giovanni Brunero (Ita) Alfredo Binda (Ita) Arturo Bresciani (Ita)

1925 Alfredo Binda (Ita) Costante Girardengo (Ita) Giovanni Brunero (Ita)

1924 Giuseppe Enrici (Ita) Federico Gay (Ita) Angiolo Gabrielli (Ita)

1923 Costante Girardengo (Ita) Giovanni Brunero (Ita) Bartolomeo Aymo (Ita)

1922 Giovanni Brunero (Ita) Bartolomeo Aymo (Ita) Giuseppe Enrici (Ita)

1921 Giovanni Brunero (Ita) Gaetano Belloni (Ita) Bartolomeo Aymo (Ita)

1920 Gaetano Belloni (Ita) Angelo Gremo (Ita) Jean Alavoine (Fra)

1919 Costante Girardengo (Ita) Gaetano Belloni (Ita) Marcel Buysse (Bel)

1914 Alfonso Calzolari (Ita) Pierino Albini (Ita) Luigi Licotti (Ita)

1913 Carlo Oriani (Ita) Eberardo Pavesi (Ita) Giuseppe Azzini (Ita)

1912 Team Atala Team Peugeot Team Gerbi

1911 Carlo Galetti (Ita) Giovanni Rossignoli (Ita) Giovanni Gerbi (Ita)

1910 Carlo Galetti (Ita) Eberardo Pavesi (Ita) Luigi Ganna (Ita)

1909 Luigi Ganna (Ita) Carlo Galetti (Ita) Giovanni Rossignoli (Ita)

(+) na de diskwalificatie van Danilo Di Luca, 2e, maar positief getest op cera.

(++) na de diskwalificatie van Alberto Contador, winnaar, maar positief getest op clenbuterol

Eindstanden:

Algemeen klassement (roze trui): Alberto Contador (Spa/Tinkoff)

Puntenklassement (rode trui): Giacomo Nizzolo (Ita/Trek)

Bergklassement (blauwe trui): Giovanni Visconti (Ita/Movistar)

Jongerenklassement (witte trui): Fabio Aru (Ita/Astana)

Ploegenklassement: Astana

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
© 2019 MEDIALAAN nv - alle rechten voorbehouden