Kaat Blommaert Le Fabuleux Marcel de Bruxelles
1966
van Richard Schultz
Dat Kaat Blommaert haar klassiekers kent, blijkt niet alleen uit de herwaardering van het vestimentair erfgoed met het 'marcelleke' waarop ze haar onderneming Le Fabuleux Marcel de Bruxelles heeft geënt. Ook haar favoriete outdoor object is een icoon. "Het ligbed uit de 1966 Collection van Richard Schultz werd destijds ontworpen in opdracht van Florence Knoll", zegt Kaat Blommaert. Florence Knoll was de vrouw van Hans Knoll die op zijn beurt het imperium van vader Walter Knoll uitbouwde.
"Het moet een jaar of vijftien geleden zijn dat we twee van deze ligbedden hebben gekocht en dat was een investering, maar ik heb het me nog geen seconde beklaagd. Niet alleen overleeft het ontwerp alle trends, het product is ook bestand tegen de tijd én alle weersomstandigheden", klinkt het. "We hebben trouwens nog de originele versie met bruin biesje, terwijl producent B&B Italia het enkel nog in uniwit of unizwarte uitvoering aanbiedt."
Kaat Blommaert, die intussen ook het label Année Erotique oprichtte met vintage geïnspireerde jurkjes, beweert een zwak te hebben voor grote designers en architecten. "Voor het ontwerp van ons huis ben ik gaan grasduinen in het werk van Richard Neutra en Mies van der Rohe en daarin zie je al de 1966 Collection van Richard Schultz opduiken", klinkt het enthousiast.