De mensen
John Legend, Kim Vanreusel & Julie De Vos
Zanger richt genderneutrale beautylijn op
John Legend, Amerikaanse zanger en songwriter
In een gesprek met Forbes laat de 43-jarige zanger John Legend weten dat hij een samenwerking aangaat met het bedrijf A-Frame Brands. Bedoeling zou zijn om een eigen beautylijn op te zetten, die niet alleen genderneutraal is, maar zich daarnaast voornamelijk richt op mensen met een donkere huid die meer melanine bevat. A-Frame Brands bracht eerder onder meer een zonnebrandlijn met tennisster Naomi Osaka uit en een babyverzorgingslijn met actrice Gabrielle Union en haar echtgenoot, voormalig basketballer Dwyane Wade. Volgens Legend is het belangrijk dat het bedrijf een divers team heeft: “Ze zetten zich extra hard in voor mensen van kleur en de producten die deze doelgroep nodig heeft.” Legend investeerde ook al in het bedrijf Bevel, een scheer- en verzorgingslijn voor zwarte mannen.
Gedelibereerd door skibond, maar toch geen Spelen
Kim Vanreusel, Belgische skiester
“Een machtsspelletje van het BOIC”, noemt de entourage van skiester Kim Vanreusel (24) het. Een kwartier vooraleer het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC) de selectie voor de komende Winterspelen bekend maakte, kwam het telefoontje dat ze er niet bij zal zijn in Peking. Vanreusel haalde net niet de limiet die de Belgische skibond had opgelegd, maar de bond oordeelde unaniem om te delibereren. Het BOIC ging daar echter niet in mee vanwege juridische redenen. “We konden niet anders dan te beslissen wat er is beslist”, klinkt het vaag. Het kamp Vanreusel hekelt nu dat de puntenlimiet niet bijgesteld is, aangezien er veel minder wedstrijden waren door de pandemie. Gelijk halen bij de rechter, zoals snowboardster Loranne Smans eerder al (zonder succes) deed, wordt echter niet overwogen.
Toch uitkering voor moederschapsrust voor huisarts
Julie De Vos, huisarts in Gent
De getuigenis van Julie De Vos zorgde een week geleden voor een storm aan protest. De 30-jarige huisarts kreeg van de Christelijke Mutualiteit (CM) te horen dat ze te lang had doorgewerkt tijdens haar zwangerschap om recht te hebben op een uitkering, ook al deed ze dat vanwege de hoge werkdruk in haar groepspraktijk in Gentbrugge tijdens de vierde golf. Deze week heeft ze het verlossende signaal gekregen: ‘Uw betaling van uw moederschapsrust voor zelfstandigen werd vandaag uitgevoerd.’ Door de initiële beslissing van de CM zou De Vos ongeveer 4.000 euro mislopen. Op Twitter dankte de 30-jarige huisarts met praktijk in Gentbrugge haar “allerwarmste netwerk”. Dat ook andere vrouwen hun dossier heropend zagen, stemt haar hoopvol. “Hopelijk is dat in de toekomst niet meer nodig.”