Donderdag 01/06/2023

Asielopvang

Jihadi's trekken streep door spreidingsplan

Staatssecretaris voor Asiel en Migratie, Theo Francken (N-VA) Beeld PHOTO_NEWS
Staatssecretaris voor Asiel en Migratie, Theo Francken (N-VA)Beeld PHOTO_NEWS

De aanslagen hebben roet in het eten gegooid van het spreidingsplan waarover staatssecretaris voor Asiel en Migratie Theo Francken (N-VA) vandaag een akkoord wilde bereiken. Dat schrijft De Tijd.

DB

De regering overlegt al weken over een spreidingsplan voor de duizenden asielzoekers in ons land. Die moeten op basis van een verdeelsleutel tussen gemeenten worden opgevangen. Francken wil een voorstel voor zo'n spreidingsplan voorleggen, maar door de gebeurtenissen lijkt het erg onwaarschijnlijk dat vandaag al een akkoord bereikt zal worden. "De N-VA vindt het moeilijk de gemeenten de opvang asielzoekers in de nek te duwen, op een moment dat Europa onder vuur ligt", klinkt het in regeringskringen.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234