Dinsdag 06/06/2023

Javaux op de vingers getikt voor verkiezingsuitgaven

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

De burgemeester van Amay Jean-Michel Javaux (Ecolo) is door de controlecommissie voor de verkiezingsuitgaven van het Waals parlement op de vingers getikt. Jean-Luc Roland, Ecolo-burgemeester van Ottignies-Louvain-la-Neuve, kreeg van dezelfde commissie een blaam en ook Jean-Marie Cheffert (MR) wordt tot de orde geroepen.

Toon Mast

De klacht tegen gewezen Ecolo-covoorzitter Javaux werd deels gegrond bevonden en de klacht tegen Cheffert gegrond. De zwaarste sanctie is echter voorzien voor Lucien Duval, lijsttrekker van FNW in La Louvière. Hij wordt drie maanden geschorst.

De beslissing rond de burgemeester van Beaumont, Charles Dupuis (ICI), is opgeschort. De Raad van State buigt zich nog over de ontvankelijkheid van de klacht.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234