Vaccinatiecampagne
Jambon over verminderde Pfizer-levering: ‘Hoofd koel houden’
‘De ene week krijg je wat meer vaccins geleverd dan de andere. We zijn er op voorbereid dat leveringen niet altijd volgens plan verlopen. Laat ons het hoofd koel houden’. Dat zegt Vlaams minister-president Jan Jambon in een reactie op de verminderde levering van Pfizer.
Gisteren raakte bekend dat België volgende week maar 60.000 in plaats van de beloofde 100.000 dosissen van het coronavaccin van Pfizer en BioNTech geleverd krijgt. De taskforce vaccinatie reageerde vanmiddag behoorlijk kritisch op die boodschap van Pfizer. De verminderde levering kan ook gevolgen hebben voor de geplande start van de vaccinaties bij ziekenhuispersoneel.
“Het is uiteraard altijd beter als de leveringen mooi volgens schema komen, maar laten we toch het hoofd koel houden”, reageert Vlaams minister-president Jan Jambon. Hij wijst er ook op dat de vaccinaties op schema zitten. “Tegen het einde van de maand zullen de woonzorgcentra gevaccineerd zijn”.