Zondag 04/06/2023

Invaller Ibrahimovic vernedert Finland in EK-kwalificatie

null Beeld AFP
Beeld AFP

Achter het nog ongeslagen Nederland blijft Zweden het goed doen in groep E van het EK-kwalificatietoernooi. De ploeg van bondscoach Erik Hamrén rolde deze avond in Solna Finland met 5-0 op. Invaller Zlatan Ibrahimovic was de gevierde man bij de thuisploeg. De bad boy van het Zweedse voetbal scoorde drie keer. Ex-Anderlecht-speler Christian Wilhelmsson mocht één minuut voor tijd inkomen.

Ibrahimovic begon opvallend genoeg niet in de basis. Hij kwam in de 25e minuut het veld in voor PSV-speler Ola Toivonen. Zes minuten later prikte de spits van AC Milan zijn eerste doelpunt van de avond tegen de touwen, gevolgd door treffers in de 35e en 53e minuut.

Kim Källström had in de twaalfde minuut de score voor het thuisland geopend. Emir Bajrami (FC Twente) scoorde in de slotfase het vijfde Zweedse doelpunt. Zweden komt door deze zege op 15 punten te staan uit 6 duels. Nederland staat op 18 uit 6. Zweden won vrijdag al met 1-4 in Moldavië. (anp/dea)

null Beeld AFP
Beeld AFP
null Beeld AFP
Beeld AFP
null Beeld REUTERS
Beeld REUTERS
null Beeld EPA
Beeld EPA

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234