Maandag 05/06/2023

Indische minister stuurt lege privéjet om sandalen op te halen

Mayawati is populair bij de zowat 160 miljoen kastenlozen in India. Beeld AFP
Mayawati is populair bij de zowat 160 miljoen kastenlozen in India.Beeld AFP

Premier Mayawati van de Indische provincie Uttar Pradesh heeft een lege privéjet gestuurd om een paar sandalen op te halen in Mumbai, het voormalige Bombay. Dat blijkt uit Amerikaanse diplomatieke telegrammen die WikiLeaks onlangs publiceerde.

Mayawati, die populair is bij zowat 160 miljoen dalits (kastenlozen) in India, regeert de meest bevolkte staat, die ook één van de armste en meest wetteloze is. "Wanneer ze nieuwe sandalen nodig had, liet ze haar privéjet naar Mumbai vliegen om haar favoriete merk op te halen", luidt het in een telegram over haar gedrag.

Dictator
In telegrammen van de Amerikaanse ambassade uit oktober 2008 wordt Mayawati omschreven als "ijdel, een virtuele, paranoïde dictator en geobsedeerd om premier te worden". Nog uit de documenten blijkt dat Mayawati bang is vermoord te worden en negen koks in dienst heeft (twee om te koken, en de rest om hen te controleren), alsook twee voorproevers om vergiftiging te voorkomen.

Standbeelden
Tegenstanders van Mayawati beschuldigen haar ervan zich te verrijken en overheidsgeld te verspillen aan opzichtige projecten, zoals standbeelden van zichzelf en van andere dalit-leiders. Mayawati zei eerder dat ze met de vinger gewezen wordt omdat ze een dalit met geld is. (dpa/lpb)

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234