Coronatests
Huisartsen hebben onvoldoende materiaal om testen op te drijven
Vanaf begin volgende week kunnen huisartsen hun patiënten op brede schaal beginnen te testen, maar er zijn op dit moment onvoldoende wissers, reagentia en beschermingsmateriaal om dat te doen, zegt Marc Moens, erevoorzitter van de Belgische Vereniging van Artsensyndicaten (BVAS).
Bevoegd minister Philippe De Backer (Open Vld) pleit er al weken voor de tests op te drijven en de criteria voor wie getest mag worden uit te breiden. “Men stuurt nog altijd soldaten naar het slagveld zonder wapens en munitie”, zegt Moens. “Regelmatig zie ik beelden van testafnamemateriaal met een dikke watten bol vooraan, maar dat is niet de juiste manier om dat te doen.”
“Het juiste materiaal is moeilijk te krijgen, want de belangrijkste firma van afnamestokjes bevindt zich in het Italiaanse Lombardije. Daar ligt de productie al weken stil. Op straat zie ik dan weer mensen met chirurgische of FFP2-maskers, maar die moeten naar de zorg gaan. Apothekers weten dat, maar staan onder druk van hun klanten. Eigenlijk zou de overheid dat moeten verbieden.” Moens schat het tekort op honderdduizenden.