Maandag 20/03/2023

Antwerpen

Hier knalde het al in Antwerpen

Eerder deze maand ontplofte ook al een granaat in het centrum van Willebroek Beeld Photo News
Eerder deze maand ontplofte ook al een granaat in het centrum van WillebroekBeeld Photo News

Afgelopen nacht zijn er weer granaten ontploft in Antwerpen. Dit keer in het district Berchem. Nadat er het afgelopen weekend nog ontploffingen waren in Park Den Brandt. Het voorbije jaar alleen al werd de Antwerpenaar minstens tien keer opgeschrikt door granaten.

Lieven Desmet

De stad en haar omgeving lijken steeds meer het decor van aanhoudend geweld tussen drugsbendes onderling. De afgelopen drie jaar vonden er in de wijken Kiel, Borgerhout, Dam en Antwerpen-Noord brandstichtingen, explosies of schietincidenten plaats. Het parket houdt een slag om de arm, maar gaat het er wel vanuit dat de verschillende ontploffingen gerelateerd zijn aan het drugmilieu. Tot nog toe was er telkens alleen maar materiële schade. De vrees voor menselijke slachtoffers groeit evenredig met de melding van het aantal feiten.

Deze nacht waren het de bewoners van de Marsstraat in het Antwerpse district Berchem die opgeschrikt werden. Iets na drie uur kreeg de politie een oproep voor een ontploffing. Volgens de eerste vaststellingen waren er twee ontploffingen op de stoep. Daarbij was er blikschade aan zes wagens, er brandden geen voertuigen uit. Twee gevels raakten licht beschadigd. Het onderzoek wordt op federaal niveau gevoerd, en voor bijkomende commentaar is het wachten op het parket.

Net voor het weekend, op vrijdagochtend, was er ook al een ontploffing in het Grand Café van kasteeldomein Den Brandt in Antwerpen. Eerder op de week werd op woensdag 17 juli al een granaat door het raam van Grand Café Den Brandt gegooid, ontmijningsdienst DOVO moest die gecontroleerd tot ontploffing brengen.

Nog in juli werden de bewoners van de August Van Landeghemstraat in Willebroek, kort na half vijf, brutaal uit hun slaap gehaald. De shishabar Lounge Havana was op maandagochtend 15 juli het doelwit. Opnieuw, want in april 2018 werd op exact dezelfde plaats ook al met een granaat gegooid.

Maart bleek een bijzonder actieve maand voor de criminelen. Op 24 maart brandden drie auto’s uit in Hoboken. Het begon bij 1 auto, waarvan de vlammen oversloegen naar 2 andere auto’s. Al is het hier onduidelijk of dit een geïsoleerd incident is.

Op 18 maart brandde ‘s nachts een wagen uit, na een explosie. De feiten speelden zich om iets na 3 uur af in de Biekorfstraat in Antwerpen-Noord. De nacht daarvoor ontplofte er in de De Pretstraat in Antwerpen-Noord ook al een auto. Er raakten ook nog enkele omstaande wagens en de gevel van een woning beschadigd.

In de nacht van donderdag 7 maart werden in de Antwerpse Dijlestraat twee granaten onder evenveel auto’s gegooid. Terwijl in de aangrenzende Rupelstraat twee nachten eerder ook al een wagen in vlammen opging. Die straat was in 2017 al het decor van een schietpartij, terwijl er op 15 maart nog eens drie niet-ontplofte granaten aangetroffen worden door voorbijgangers. Aan de andere kant van Park Spoor Noord en in het zuidelijke district Hoboken werd toen een wagen in de fik gezet.

In het Antwerpse district Deurne vond op sinterklaasnacht een explosie plaats aan een wagen in de De Gilmanstraat. Volgens Gazet Van Antwerpen was de wagen eigendom van de zus van een vermoorde drugscrimineel.

Op 4 juli werd dan weer een handgranaat gegooid naar de woning van een havenarbeider die in de Letterkundestraat in Wilrijk woont. De man wordt gelinkt aan het drugsmilieu in Antwerpen. Verschillende auto’s werden daarbij beschadigd.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234