Zwitserland
Het is niet de koers van de Nederlanders: Lammertink met botbreuken in ziekenhuis
Maurits Lammertink is na een val in de derde etappe van de Ronde van Zwitserland zwaar gehavend in het ziekenhuis van Olten beland. De 25-jarige Nederlander heeft de kop van een bovenarm en een rib gebroken. Ook is er schade aan het heupgewricht en een diepe snijwond aan een knie geconstateerd. Dat meldde zijn ploeg Roompot Oranje Peloton. De onfortuinlijke Lammertink wordt maandagavond nog overgebracht naar de universiteitskliniek in Bazel.
De winnaar van de Ronde van Luxemburg kwam halverwege de etappe over 192 kilometer van Grosswangen naar Rheinfelden ten val. Vermoedelijk na een botsing bij een verkeersobstakel in de middenberm, zegt zijn team Roompot. Zijn vrouw liet eerder weten via Facebook dat hij met botbreuken en snijwonden op de intensive care lag, maar dat zijn conditie wel stabiel was. Gisteren zagen onze noorderburen ook al Tourhoop Robert Gesink (LottoNL) de aftocht blazen na een tuimelperte.
Helaas is er ook slecht nieuws @tds Na een val is @lammertinkm voor nader onderzoek naar het ziekenhuis gebracht
— RoompotOranjePeloton (@TeamRoompot) 12 juni 2016
#TourDeSuisse Helaas is @lammertinkm gevallen. Hij is naar het ziekenhuis gebracht situatie is stabiel. Beterschap. pic.twitter.com/HQT0Hv3rT8
— Rio 2016 Nederland (@Rio2016_nl) 12 juni 2016