Zaterdag 10/04/2021

Heeft Tom Meeusen zich onmogelijk gemaakt bij Telenet Fidea? Ploegleider reageert op pittige uitspraken

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Het was vast en zeker even schrikken voor Sven Nys en co toen ze afgelopen weekend de krant doornamen en een bijzonder stevig interview onder ogen kregen met Tom Meeusen. Stevig in de zin van uitgebreid, maar ook fel en pittig. De 28-jarige Kempenaar toonde zich allesbehalve mals en vriendelijk voor zijn werkgever en leek zelfs te alluderen op een einde van de samenwerking. Ploegleider Kris Wouters nam nota van de harde woorden, maar voor hem is er niks aan de hand.

"De ploeg staat niet meer 100% achter mij, maar ik ook niet achter hen" en "Sven Vanthourenhout traint me en hij is de reden waarom ik nog graag bij de ploeg ben". Niet mis te verstane bewoordingen, maar bij de Telenet Fidea Lions blijven ze rustig. Zeker na de knappe resultaten die Meeusen de voorbije weken liet optekenen. Een derde plaats in de wereldbekercross van Fiuggi en gisteren ook nog eens tweede in Hoogerheide, ook een manche van dat regelmatigheidscriterium. "Sven is natuurlijk zijn persoonlijke trainer en dan is het normaal dat zijn band met hem beter is dan met de andere ploegleiders. Ik heb zeker niks tegen Tom en hij ook niets tegen mij, denk ik. Dat is in ieder geval toch nog nooit ter sprake gekomen in het verleden", klinkt het bij Wielerflits.

"Beter intern bespreken"
De ontstane heisa na het interview in onze krant hoeft dan ook niet te betekenen dat er een breuk op til is tussen beide partijen. "Ik heb mij altijd ingezet voor Tom en ik zal dat ook blijven doen zolang hij deel uitmaakt van dit team. Ik probeer dat trouwens te doen voor al onze renners. Het was misschien beter geweest om die zaken intern te bespreken, maar dat zijn nu eenmaal dingen die gebeuren. Tom heeft in Hoogerheide nog maar eens bewezen dat hij prima in onze ploeg kan functioneren. Mede dankzij het werk van Tom en Corné van Kessel heeft Lars van der Haar kunnen winnen dus hij past zeker nog binnen ons team."

"Nog nooit meegemaakt"
Dat het volledige podium gisteren trouwens uit renners van Telenet Fidea bestond, deed Kris Wouters glunderen. Een unieke ervaring. "Ik zit nu al een tijdje in het veldritwereldje, maar dit heb ik echt nog nooit meegemaakt. Van zoiets kan je alleen maar dromen en gisteren is die droom uitgekomen. Vooral de manier waarop vind ik schitterend. Lars heeft gewonnen, maar daarachter is er ook perfect werk geleverd door de andere renners van onze ploeg. Dat is als ploegleider natuurlijk heel fijn om te zien."

null Beeld TDW
Beeld TDW
null Beeld TDW
Beeld TDW
null Beeld ANP
Beeld ANP
null Beeld TDW
Beeld TDW
null Beeld Photo News
Beeld Photo News
null Beeld BELGA
Beeld BELGA
null Beeld TDW
Beeld TDW
null Beeld TDW
Beeld TDW
Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234