EK Basketbal
Griekenland veel te sterk voor Lions in achtste finales
België heeft zich niet kunnen plaatsen voor de kwartfinales van het EK basketbal. De Red Lions waren vandaag in het Noord-Franse Lille duidelijk een maatje te klein voor Griekenland: 75-54.
Bij de rust konden de Red Lions nog aanklampen, het stond toen 34-31 in het voordeel van de Grieken. Die schakelden in het derde kwart echter een versnelling hoger en België kon niet meer volgen. Bij het begin van het laatste kwart stond Griekenland opeens 57-42 voor. Het verschil van 15 punten bleek voldoende om de Red Lions op afstand te houden.
Gillet (14 punten, 4 rebounds en 1 assist) en Van Rossom (13 punten, 5 rebounds en 3 assists) speelden een opvallende wedstrijd voor de Lions. Bij Griekenland liet Antetokounmpo zich opmerken met een double double (10 punten en 10 rebounds),
"Veel vooruitgang geboekt"
"Er zijn niet veel landen in Europa die zo'n vooruitgang geboekt hebben als België", verklaarde bondscoach Eddy Casteels na afloop. Hij zag tweevoudig Europees kampioen Griekenland, dat op heel wat NBA- en Euroleague-ervaring kan teren, vooral in het derde kwart (23-11) domineren. "Onze eerste helft kostte ons veel energie. Als team zijn we erg afhankelijk van driepunters. We probeerden nog open looks te creëren, maar onze shots belandden helaas niet in de basket. Ook het verschil in vrijworpen (14 punten op 21 vrijworpen tegenover 5/9) was te groot. Als je je grip op een wedstrijd verliest tegen een team met enkele NBA-sterren, dan is de tegenstrever matuur genoeg om dit af te straffen met een twintiger. Zij bleven geduldig, wij handelden overhaast. Om een topland als Griekenland aan te kunnen, moeten we op ons sterkst zijn. Maar als we zo voortwerken, dan kunnen we in de toekomst onze voet naast die van deze toppers zetten."
"Er zijn in het recente verleden niet veel landen in Europa die zo'n vooruitgang geboekt hebben als België. We zijn klaar om grote namen als Roel Moors, Christophe Beghin en Tomas Van Den Spiegel te vervangen. De zege in de groepsfase tegen Litouwen was mooi, maar het mooiste voor mij is dat ik al 11 jaar mag werken met de grootste talenten van België. Iemand als Kevin Tumba heeft deze zomer enorme stappen gezet. Hij heeft op dit EK tegen grote centers opgebokst en zo een schat aan ervaring opgedaan."
"Of mijn spelers naar het buitenland moeten trekken? Ik heb liever een speler die in de Belgische competitie aantreedt en gemotiveerd is om voor de Belgian Lions aan te treden dan iemand aan de top in het buitenland die bij ons komt om enkele wedstrijdjes af te werken. De combinatie van buitenlandse ervaring en motivatie, zoals dat het geval is bij Axel Hervelle en Sam Van Rossom, is natuurlijk altijd welkom", besloot Casteels.