Zaterdag 04/12/2021

Geprikkelde Niels Albert in de achtervolging in Tabor

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

De veldritwereld heeft nauwelijks de tijd gekregen om te bekomen van het onbegrijpelijke startincident in Plzen van een week geleden. Zondag staat in Tabor immers al meteen de tweede manche van de Wereldbeker op het menu. Niels Albert, sterk benadeeld afgelopen zondag, moet in de achtervolging op Nys, Pauwels en Stybar, de top drie van Plzen.

In een eerste opwelling foeterde Albert na zijn achtste plaats in de bierstad dat een goed klassement om zeep was en dat het hem eigenlijk ook allemaal niet meer interesseerde. Dat gevoel zal ondertussen wel al wat zijn weggeëbd en de Belgische kampioen zal ondanks het hem aangedane onrecht wel de moed vinden om er opnieuw vol tegenaan te gaan. En stel dat hij aan het einde van de rit toch zichzelf opvolgt als eindwinnaar van de Wereldbeker, dan zal het genoegen des te groter zijn.

Stybar
Eén nadeel heeft hij natuurlijk wel, namelijk dat hij zich geen minder resultaat meer kan veroorloven. Om te beginnen in Tabor, waar Zdenek Stybar in 2010 wereldkampioen werd. De laatste keer dat de Wereldbeker er neerstreek, was in 2008. De winnaar was: Niels Albert. Het was zijn eerste WB-zege bij de elite. Doet hij dat kunststukje zondag nog eens over, dan kan zijn situatie er al een pak beter uitzien.

Extra startplaats
Door het uitvallen van Sven Vanthourenhout en de extra startplaats dankzij de winst van Nys vorige week komen nu ook Dieter Vanthourenhout en Vincent Baestaens aan de start. (belga/kh)

MANNEN ELITE
Tsjechië:
1. Zdenek Stybar; 2. Martin Zlamalik; 3. Petr Dlask; 4. Radomir Simunek; 5. Vladimir Kyzivat; 6. Ondrej Bambula; 7. David Kasek; 8. Zdenek Mlynar; 9. Jiri Polnicky

België:
12. Niels Albert; 13. Sven Nys; 14. Kevin Pauwels; 15. Klaas Vantornout; 16. Bart Aernouts; 17. Bart Wellens; 18. Tom Meeusen; 19. Vincent Baestaens; 20. Dieter Vanthourenhout

Frankrijk: 23. Francis Mourey; 24. Steve Chainel; 25. Nicolas Bazin; 26. Matthieu Boulo; 27. Melvin Rulliere

Duitsland: 28. Philipp Walsleben; 29. Christoph Pfingsten; 30. Johannes Sickmüller; 31. Marcel Meisen; 32. Sascha Weber; 33. Ole Quast

Verenigde Staten: 34. Jeremy Powers; 35. Timothy Johnson; 36. Jonathan Page; 37. James Driscoll; 38. Christopher Jones

Spanje: 39. Egoitz Murgoitio

Nederland: 40. Gerben de Knegt; 41. Thijs van Amerongen; 42. Eddy van IJzendoorn; 43. Thijs Al; 44. Patrick van Leeuwen; 45. Twan van den Brand; 46. Kobus Hereijgers

Zweden: 47. Magnus Darvell

Groot-Brittannië: 48. Ian Field

Slovakije: 49. Robert Gavenda; 50. Milan Barenyi; 51. Vaclav Metlicka; 52. Robert Glajza; 53. Martin Haring

Zwitserland: 54. Christian Heule; 55. Marcel Wildhaber; 56. Simon Zahner

Italië: 57. Enrico Franzoi; 58. Marco Bianco; 59. Fabio Ursi; 60. Cristian Cominelli; 61. Marco Ponta; 62. Mirko Tabacchi

Polen: 63. Mariusz Gil

Oostenrijk: 64. Karl Heinz Gollinger; 65. Michael Haydn; 66. Jürgen Pechhacker

Denemarken: 67. Joachim Parbo; 68. Tommy Nielsen

Rest Belgische delegatie
Beloften: Wietse Bosmans, Vinnie Braet, Sven Beelen, Gianni Vermeersch, Laurens Sweeck, Tim Merlier

Junioren: Wout Van Aert, Yorben Van Tichelt, Daan Soete, Daan Hoeyberghs, Quiten Hermans, Matthias Van de Velde

Vrouwen: Sanne Cant, Joyce Vanderbeken, Ellen Van Loy, Nancy Bober, Nicole De Bie-Leyten, Hilde Quintens, Katrien Thijs (belga/kh)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234