Hoge Venen
Geen verkeer toegelaten in Hoge Venen van 1 tot en met 3 januari
Hervé Jamar, de gouverneur van de provincie Luik, heeft op een persconferentie bekendgemaakt dat het tussen 1 en 3 januari verboden wordt om te parkeren en rond te rijden in de Hoge Venen.
Sinds het begin van de kerstvakantie worden de Hoge Venen bestormd door veel toeristen die komen genieten van de sneeuw en de landschappen. De massale toestroom van bezoekers heeft echter hinder en bezorgdheid veroorzaakt. "Tijdens verschillende bijeenkomsten met de vertegenwoordigers van de betrokken gemeenten, de Duitstalige Gemeenschap, de politiediensten en die van de gouverneur kwamen drie kwesties aan de orde: eerst de gezondheidssituatie en het samenkomen van te veel mensen, daarna het probleem van mobiliteit en parkeren en tot slot milieuschade", zegt Jean-Yves Segers, de woordvoerder van de gouverneur.
Met het oog op deze situatie werd een politiebevel uitgevaardigd dat het parkeren op de hoogvlakte van de Hoge Venen, op de parkings en het verkeer in het gebied tussen 8.00 en 17.00 uur verbiedt. Het verbod treedt in werking op 1 januari om 8 uur 's ochtends en geldt tot en met 3 januari.
In de provincie Luxemburg verbiedt een besluit van de gouverneur vanaf vandaag de toegang tot de site van Baraque de Fraiture.