Filmnieuws
Geen Oscaruitreiking zonder de 'Razzies': wat waren de slechtste films van 2017?
Traditiegetrouw zijn in het weekend voor de Oscaruitreiking ook de prijzen voor de slechtste films van het jaar bekend gemaakt, de Golden Raspberries, ofwel de ‘razzies’.
Grote winnaar/verliezer werd de animatiefilm The Emoji Movie, geheel opgetrokken uit het idee dat de emoji’s in onze telefoons een eigen leven zouden hebben, een soort Toy Story voor de iPhone-generatie. Maar het leverde de film dit jaar niet alleen vernietigende kritieken op, maar ook vier Razzies, waaronder 'slechtste film', 'slechtste regisseur' en 'slechtste scenario'. In het persbericht noemden de organisatoren van de Razzies The Emoji Movie het ‘opus van de pratende drol’, naar een van de figuren die in de film voorkomen.
Tom Cruise werd verkozen tot ‘slechtste acteur’ voor zijn werk in de remake van The Mummy. Was het niet beter geweest, stelde een criticus voor, dat Cruise de rol van de mummie had gespeeld, dan had hij zijn hoofd in ieder geval kunnen inzwachtelen? Andere acteurs die er van langs kregen waren Mel Gibson (Daddy’s Home 2), Kim Basinger (Fifty Shades Darker) en Tyler Perry (Boo 2: A Medea Halloween).
De Razzies-organisatie merkte ook op dat van de honderd films die het het afgelopen jaar het beste deden in de Amerikaanse bioscoop 87 waren te duiden als "vervolgen, remakes of jatwerk".