Dinsdag 06/06/2023

NieuwsEurovisiesongfestival

Geen ‘anarchy in Liverpool’: John Lydon gaat niet naar het Eurovisiesonfestival voor Ierland

null Beeld Photo News/Ian West/PA Wire URN:70590710
Beeld Photo News/Ian West/PA Wire URN:70590710

Dan toch geen anarchy in Liverpool. De poging van John Lydon, ook gekend als Sex Pistols-frontman Johnny Rotten, om voor Ierland mee te doen aan het Eurovisiesongfestival is gestrand in de preselecties. Zijn band Public Image Ltd (PiL) en hun nummer ‘Hawaii’ moest het onderspit delven tegen de jonkies van Wild Youth. Die band trekt in mei naar Liverpool met ‘We Are One’.

Redactie

Het had zomaar gekund dat onze eigenste Gustaph het op het Eurovisiesongfestival van dit jaar zou moeten opnemen tegen een levende legende van de Britse muziekgeschiedenis: John Lydon, oftewel Johnny Rotten, de frontman van het ter ziele gegane Sex Pistols. Met zijn ander project Public Image Ltd (PiL) schreef Lydon een uiterst persoonlijke song voor zijn aan alzheimer lijdende vrouw Nora, ‘Hawaii’. Door met het nummer voor Ierland naar het grootste podium van Europa te trekken, wilde Lydon de ziekte onder de aandacht brengen.

Maar dat nobele doel mocht niet zijn, want het Ierse publiek vond dat niet PiL maar wel Wild Youth de meeste stemmen verdiende. De jonge band is allicht iets hipper dan John Lydon en hun inzending ‘We are one’ is met die titel alvast een hapklare brok voor het doorsnee Eurosong-publiek. De band tourde bovendien al met grote namen als Lewis Capaldi, Niall Horan en The Script.

Wild Youth treedt aan in de eerste halve finale van het Eurovisiesongfestival, op 9 mei. Belgische inzending Gustaph komt pas in de tweede halve finale op 11 mei aan bod.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234