Fusie van luchtvaartconcerns EADS en BAE botst op Franse obstakels
Het fusieproject tussen de Europese luchtvaartgroep EADS en het Britse BAE Systems botst op "beslissende obstakels" van Franse zijde. Dat schrijft de Duitse zakenkrant Handelsblatt in de editie die morgen verschijnt.
De krant citeert een bron in het kabinet van de Franse president. Volgens deze bron wil Frankrijk "in geen enkel geval" afzien van zijn aandeel in het kapitaal van EADS. Nochtans hebben de Britten als voorwaarde een terugtrekking gevraagd van het kapitaal van de Franse en de Duitse staat uit de nieuwe entiteit.
Volgens de Duitse krant, die nu een hoge Franse regeringsverantwoordelijke citeert, blijft Parijs "fundamenteel open" voor het project, maar wil het zijn belang niet onder 9 procent zien slinken. Het Elysée wilde geen commentaar geven.
Volgens de Britse beursreglementering hebben de industriëlen tot 10 oktober de tijd om hun toenadering af te ronden of op te geven. Ze kunnen ook een verlenging van de onderhandelingstermijn aanvragen, maar die optie wordt momenteel door de partijen uitgesloten, omdat ze snel willen handelen.