Zondag 27/09/2020

Flipkens speelt maandag tegen Robson in Melbourne

Kirsten Flipkens.Beeld GETTY

Kirsten Flipkens (WTA 19), Yanina Wickmayer (WTA 61) en Alison Van Uytvanck (WTA 112) kennen hun opponenten in de eerste ronde van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het seizoen dat maandag in Melbourne op gang geschoten wordt.

Flipkens, de Belgische Sportvrouw van 2013 en het achttiende reekshoofd Down Under, werd vandaag bij de loting van de eerste ronde aan Laura Robson (WTA 46) gekoppeld. Het wordt de eerste onderlinge confrontatie op het WTA-circuit tussen Flipper, die vandaag haar 28e verjaardag viert, en de negen jaar jongere Britse.

De Belgische nummer twee Yanina Wickmayer, die momenteel ziek is, moet in haar eersterondepartij in Melbourne de baan op tegen de Duitse Dinah Pfizenmaier (WTA 92), tegen wie ze nooit eerder speelde.

De 19-jarige Alison Van Uytvanck, de derde landgenote op de hoofdtabel, botst in de eerste ronde op de elf jaar oudere Française Virginie Razzano (WTA 98). Ook zij speelden nooit eerder tegen mekaar.

Met An-Sophie Mestach (WTA 142) kon er nog een vierde landgenote op de hoofdtabel geraken, maar zij verloor in de tweede en voorlaatste kwalificatieronde van de Japanse Risa Ozaki (WTA 184).

Bij de mannen staat er voor het eerst sinds lang geen enkele landgenoot rechtstreeks op de hoofdtabel. Ruben Bemelmans (ATP 148) werkt zaterdag wel zijn derde en laatste kwalificatieronde af. Tegenstander wordt de Bosniër Damir Dzumhur (WTA 188), die donderdag Niels Desein (WTA 198) uit het toernooi kegelde.

Serena en Venus ontbreken niet in MelbourneBeeld AFP

Hoofdtabel bij de vrouwen op de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het seizoen dat maandag in Melbourne van start gaat:
Eerste kwart:
Serena Williams (VSt/1) - Ashleigh Barty (Aus)
Vesna Dolonc (Ser) - Lara Arruabarrena (Spa)
Pauline Parmentier (Fra) - Karolina Pliskova (Tsj)
Qualifier - Daniela Hantuchova (Slk/31)
Samantha Stosur (Aus/17) - Klara Zakopalova (Tsj)
Tsvetana Pironkova (Bul)- Silvia Soler-Espinosa (Spa)
Annika Beck (Dui) - Petra Martic (Kro)
Kiki Bertens (Ned) - Ana Ivanovic (Ser/14)
Roberta Vinci (Ita/12) - Zheng Jie (Chn)
Patricia Mayr-Achleitner (Aus) - Madison Keys (VSt)
Casey Dellacqua (Aus) - Vera Zvonareva (Rus)
Laura Robson (GBr) - Kirsten Flipkens (BEL/18)
Eugenie Bouchard (Can/30) - Chen Tang Hao (Chn)
Alison Van Uytvanck (BEL) - Virginie Razzano (Fra)
Sachia Vickery (VSt) - Lauren Davis (VSt)
Julia Goerges (Dui) - Sara Errani (Ita/7)

Tweede kwart:
Li Na (Chn/4) - Qualifier
Qualifier - Kimiko Date-Krumm (Jap)
Donna Vekic (Kro) - Qualifier
Julia Glushko (Isr) - Lucie Safarova (Tsj/26)
Ekaterina Makarova (Rus/22) - Venus Williams (VSt)
Anabel Medina Garrigues (Spa) - Qualifier
Shahar Peer (Isr) - Monica Niculescu (Roe)
Mirjana Lucic-Baroni (Kro) - Sabine Lisicki (Dui/15)
Angelique Kerber (Dui/9) - Jarmila Gajdosova (Aus)
Caroline Garcia (Fra) - Qualifier
Dinah Pfizenmaier (Dui) - Yanina Wickmayer (BEL)
Alison Riske (VSt) - Elena Vesnina (Rus/23)
Flavia Pennetta (Ita/28) - Alexandra Cadantu (Roe)
Monica Puig (PRi) - Qualifier
Zhang Shuai (Chn) - Mona Barthel (Dui)
Luksika Kumkhum (Tha) - Petra Kvitova (Tsj/6)

Derde kwart:
Jelena Jankovic (Ser/8) - Misaki Doi (Jap)
Nadiya Kichenok (Oek) - Ayumi Morita (Jap)
Kurumi Nara (Jap) - Peng Shuai (Chn)
Andrea Petkovic (Dui) - Magdalena Rybarikova (Slk/32)
Sorana Cirstea (Roe/21) - Marina Erakovic (NZe)
Qualifier - Bojana Jovanovski (Ser)
Lesia Tsurenko (Oek) - Varvara Lepchenko (VSt)
Qualifier - Simona Halep (Roe/11)
Carla Suarez Navarro (Spa/16) - Vania King (VSt)
Galina Voskoboeva (Kaz) - Qualifier
Kristina Mladenovic (Fra) - Stefanie Voegele (Zwi)
Francesca Schiavone (Ita) - Dominika Cibulkova (Slk/20)
Alize Cornet (Fra/25) - Polona Hercog (Slo)
Camila Giorgi (Ita) - Storm Sanders (Aus)
Paula Ormaechea (Arg) - Karin Knapp (Ita)
Bethanie Mattek-Sands (VSt) - Maria Sharapova (Rus/3)

Vierde kwart:
Agnieszka Radwanska (Pol/5) - Yulia Putintseva (Kaz)
Olga Govortsova (WRu) - qualifier
Qualifier - Mandy Minella (Lux)
Teliana Pereira (Bra) - Anastasia Pavlyuchenkova (Rus/29)
Kaia Kanepi (Est/24) - Garbine Muguruza (Spa)
Timea Babos (Hon) - Anna Schmiedlova (Slk)
Christina McHale (VSt) - Chan Yung-Jan (Tai)
Lourdes Dominguez Lino (Spa) - Caroline Wozniacki (Den/10)
Sloane Stephens (VSt/13) - Yaroslava Shvedova (Kaz)
Tadeja Majeric (Slo) - Ajla Tomljanovic (Kro)
Olivia Rogowska (Aus) - Mariana Duque-Marino (Col)
Elina Svitolina (Oek) - Svetlana Kuznetsova (Rus/19)
Jamie Hampton (VSt/27) - Jana Cepelova (Slk)
Chanelle Scheepers (ZAf) - Yvonne Meusburger (Oos)
Hsieh Su-Wei (Tai) - Barbora Zahlavova Strycova (Tsj)
Johanna Larsson (Zwe) - Victoria Azarenka (WRu/2)

Beeld EPA
Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234