Vrijdag 23/04/2021

Fedis pleit voor afschaffen systeem van maaltijdcheques

null Beeld UNKNOWN
Beeld UNKNOWN

Fedis pleit voor het afschaffen van het huidige systeem van maaltijdcheques. De systemen zijn te duur, te omslachtig en alleen de uitgevers van de cheques worden er beter van. De federatie van de Belgische handel en distributie ziet meer heil in het toekennen van een netto-toeslag aan werknemers.

Eerstdaags wordt het KB gepubliceerd dat het uitgeven van elektronische maaltijdcheques mogelijk moet maken. De handelaars die bij Fedis zijn aangesloten, samen goed voor 300.000 werknemers, willen komaf maken met het systeem. "De nettoverloning moet natuurlijk blijven", zegt Dominique Michel, gedelegeerd bestuurder van Fedis. "Maar er moet geen derde partij bij betrokken blijven, zoals nu het geval. Want daar worden noch de werkgevers, noch de werknemers, noch de handelaars beter van."

250 miljoen per jaar
In België worden jaarlijks meer dan 250 miljoen maaltijdcheques uitgegeven, samen goed voor ongeveer anderhalf miljard euro. Daarvan wordt 75 procent uitgegeven bij de Fedis-leden. "Onze leden lijken dus de grote winnaars te zijn bij het huidige systeem, maar ze zijn dat allerminst", zegt Michel. "Per cheque betaalt de handelaar meer dan tien cent administratiekosten en heel vaak ook nog een commissie aan de uitgevers van de cheques."

Hoge commissies
De introductie van de elektronische maaltijdcheque zal daar niet meteen iets aan veranderen. "Onze leden die contractvoorstellen kregen van één van de twee spelers, Sodexho of Edenred, klagen over de zeer hoge commissies die worden aangerekend", zegt Michel.
Fedis wil dan ook dat de derde partij wordt uitgeschakeld bij het toekennen van extra netto loon. (belga/eb)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234