Extreemrechtse conferentie in Ukkel en Molenbeek
Vrijdagavond vindt in Ukkel een conferentie plaats van de Franse schrijver Alain Soral. Dat meldt ResistanceS, een Franstalige vereniging die de strijd aanbindt met extreemrechts.
Leider Front National
"Alain Soral is sinds 2007 lid van de leiding van het Franse Front National. Hij is één van de éminences grises van Marine Le Pen", luidt het in een mededeling.
Nog volgens de vereniging zou later op de avond een signeersessie plaatsvinden in Molenbeek. "Soral is op de conferentie en sessie uitgenodigd door de Vlaamse afdeling van zijn politieke beweging, 'Egalité & Reconciliation'", aldus nog Manuel Abramowicz van RésistanceS.
"Schikkingen getroffen"
Het kabinet van de burgemeester van Ukkel zegt op de hoogte te zijn van het gebeuren. Zonder op details in te gaan, luidt het dat de politie de nodige schikkingen heeft getroffen. Op het kabinet van de burgemeester van Molenbeek kon men niet meteen informatie kwijt over eventuele maatregelen.
"Het valt niet te verbazen dat de gemeenten niet op de hoogte zijn omdat het om een privaat bezoek gaat en de naam van de organisaties niet noodzakelijk iets zeggen over de politieke ideëen die er achter schuilen", stelt Abramowicz. (belga/tw)