"Ex-burgemeester Van Gompel middenin gesjoemel stad Charleroi"
De gewezen burgemeester van Charleroi Jacques Van Gompel zou een belangrijkere rol hebben gespeeld dan tot nu toe werd aangenomen in een reeks dossiers in verband met het beheer van de stad. Dat weet Le Soir, die vandaag schrijft weet te hebben van "bepaalde lekken" in het dossier.
De raadkamer van Charleroi stelde het dossier woensdag uit naar 15 juni. Het parket van Charleroi vraagt de verwijzing naar de correctionele rechtbank van 62 mensen, onder wie veel hoge functionarissen van de stad.
160.000 euro
Volgens Le Soir stond in het rekwisitoor van het openbaar ministerie dat het bedrijf Econoler een som van 160.000 euro had overgemaakt aan ex-burgemeester Van Gompel, voor "clubs die hij wou steunen". De onderzoekers ontdekten in een aktetas van Van Gompel een handgeschreven document waarin de geldverdeling tussen de clubs beschreven stond.
Daarnaast had de baas van een zaalvoetbalclub in zijn verhoor gewezen op de centrale rol die Van Gompel speelde in de verdeling van het geld van Econoler. Iets wat de ex-burgemeester van Charleroi met klem ontkent.
Ex-burgemeester ontkent
Le Soir vernam ook dat de van corruptie beschuldigde ondernemer Michel Vandezande en zijn echtgenote gedurende dertig jaar de verkiezingscampagnes van de lokale PS-afdeling financierden. En dan vooral die van Jacques Van Gompel, Jean-Claude Van Cauwenberghe en Claude Despiegeleer.
De ex-burgemeester ontkent geprofiteerd te hebben van bedrijfsgiften nadat de wet rond de financiering van politieke partijen en verkiezingscampagnes gewijzigd was, aldus nog Le Soir. (belga/dea)