Donderdag 08/06/2023

NieuwsLijst Europol

Europol publiceert nieuwe lijst meest gezochte criminelen, onder wie twee Belgen

Europol-hoofdkwartier in Den Haag. Beeld EPA
Europol-hoofdkwartier in Den Haag.Beeld EPA
Redactie

De Europese politieorganisatie Europol heeft vrijdag een nieuwe lijst met de 62 meest gezochte criminelen gepubliceerd. Op de lijst staan ook twee Belgen: Flor Bressers en Tom Michielsen, net als een Filipijnse man die in ons land wordt gezocht voor moord.

Bressers werd in maart 2020 door het Antwerpse hof van beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor onder meer diefstal met geweld, afpersing met wapens en onwettige vrijheidsberoving met doodsbedreiging.

Michielsen heeft zowel de Belgische als de Nederlandse nationaliteit en werd veroordeeld tot 4,5 jaar cel voor internationale drugshandel. Samen met zijn zakenpartner vervoerde hij ettelijke kilo’s drugs in Nederland en België. Europol vermoedt dat Michielsen zich in Spanje schuilhoudt.

De Filipijn Cristano Attolba Pinkihan ten slotte werd in 2013 door het Vlaams-Brabantse hof van assisen veroordeeld tot vijftien jaar cel voor de moord op Raul Simeon.

Vele namen op de lijst werden reeds veroordeeld tot lange gevangenisstraffen, maar slaagden erin te ontkomen. Voor sommigen looft Europol bovendien een beloning van 25.000 euro uit voor tips die kunnen leiden tot hun aanhouding.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234