Zaterdag 03/06/2023

Europees luchtverkeer aan het normaliseren na aswolk

null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS

In het Europese luchtruim is de situatie aan het normaliseren. De laatste sporen van de aswolk veroorzaakt door de uitbarsting van een IJslandse vulkaan zouden binnenkort verdwijnen. Dat heeft Eurocontrol bekendgemaakt.

Op centraal-Noorwegen en -Zweden na is de situatie vandaag goed", zo twitterde Eurocontrol. De aswolk zou zich "oplossen" en de situatie zal morgen nog beter zijn.

In de komende 48 uur verwacht de in België gevestigde Europese dienst voor veilig luchtverkeer "weinig of geen impact". "Boven Europa is geen enkel luchtruim gesloten".

Eurocontrol geeft in principe geen updates meer, tenzij de as weer gaat opspelen.

Van maandag tot op vandaag zijn ongeveer 900 van de 90.000 voorziene vluchten geschrapt.

IJslandse geologen zeiden gisteren al dat de uitbarsting van de Grimsvötn bijna afgelopen was. (afp/adha)

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234