Donderdag 28/01/2021

Erelijst Ronde van Spanje

Alberto Contador zal zijn titel niet verdedigen in de Vuelta.Beeld UNKNOWN

1935 Gustaaf Deloor (BEL) Mariano Canardo (Spa) Antoine Dignef (BEL)1936 Gustaaf Deloor (BEL) Alfons Deloor (BEL) Antonio Bertola (Ita)
1941 Julian Berrendero (Spa) Fermin Trueba (Spa) José Jabardo (Spa)
1942 Julian Berrendero (Spa) Diego Chafer (Spa) Antonio Andres Sancho (Spa)
1945 Delio Rodriguez (Spa) Julian Berrendero (Spa) Juan Gimeno (Spa)
1946 Dalmacia Langarica (Spa) Julian Berrendero (Spa) John Lambrichts (Ned)
1947 Edward Van Dyck (BEL) Manuel Costa (Spa) Delio Rodriguez (Spa)
1948 Bernardo Ruiz (Spa) Emilio Rodriguez (Spa) Bernardo Capo (Spa)
1950 Emilio Rodriguez (Spa) Manuel Rodriguez (Spa) José Serra (Spa)
1955 Jean Dotto (Fra) Antonio Jimenez Quilez (Spa) Raphael Geminiani (Fra)
1956 Angelo Conterno (Ita) Jesus Lorono (Spa) Raymond Impanis (BEL)
1957 Jesus Lorono (Spa) Federico Bahamontes (Spa) Bernardo Ruiz (Spa)
1958 Jean Stablinski (Fra) Pasquale Fornara (Ita) Fernando Manzaneque (Spa)
1959 Antonio Suarez (Spa) José Segu (Spa) Rik Van Looy (BEL)
1960 Frans De Mulder (BEL) Armand Desmet (BEL) Miguel Pacheco (Spa)
1961 Angelino Soler (Spa) François Mahé (Fra) José Perez Frances (Spa)
1962 Rudi Altig (Dui) José Perez Frances (Spa) Seamus Elliott (Ier)
1963 Jacques Anquetil (Fra) José Martin Colmenarejo (Spa) Miguel Pacheco (Spa)
1964 Raymond Poulidor (Fra) Luis Otano (Spa) José Perez Frances (Spa)
1965 Rolf Wolfshohl (Dui) Raymond Poulidor (Fra) Rik Van Looy (BEL)
1966 Francisco Gabica (Spa) Eusebio Velez (Spa) Carlos Echevarria (Spa)
1967 Jan Janssen (Ned) Jean-Pierre Ducasse (Fra) Aurelio Gonzalez (Spa)
1968 Felice Gimondi (Ita) José Perez Frances (Spa) Eusebio Velez (Spa)
1969 Roger Pingeon (Fra) Luis Ocana (Spa) Martinus Wagtmans (Ned)
1970 Luis Ocana (Spa) Agustin Tamames (Spa) Herman Van Springel (BEL)
1971 Ferdinand Bracke (BEL) Wilfried David (BEL) Luis Ocana (Spa)
1972 José Manuel Fuente (Spa) Miguel Maria Lasa (Spa) Agustin Tamames (Spa)
1973 Eddy Merckx (BEL) Luis Ocana (Spa) Bernard Thévenet (Fra)
1974 José Manuel Fuente (Spa) Joaquim Agostinho (Por) Bernard Thévenet (Fra)
1975 Agustin Tamames (Spa) Domingo Perurena (Spa) Miguel Maria Lasa (Spa)
1976 José Pessarodona (Spa) Luis Ocana (Spa) José Nazabal (Spa)
1977 Freddy Maertens (BEL) Miguel Maria Lasa (Spa) Klaus-Peter Thaler (Dui)
1978 Bernard Hinault (Fra) José Pessarodona (Spa) Jean-René Bernaudeau (Fra)
1979 Joop Zoetemelk (Ned) Francisco Galdos (Spa) Michel Pollentier (BEL)
1980 Faustino Ruperez (Spa) Pedro Torres (Spa) Claude Criquielion (BEL)
1981 Giovanni Battaglin (Ita) Pedro Munoz (Spa) Vicente Belda (Spa)
1982 Marino Lejaretta (Spa) Michel Pollentier (BEL) Sven Ake Nilsson (Zwe)
1983 Bernard Hinault (Fra) Marino Lejaretta (Spa) Alberto Fernandez (Spa)
1984 Eric Caritoux (Fra) Alberto Fernandez (Spa) Raimund Dietzen (Dui)
1985 Pedro Delgado (Spa) Robert Millar (GBr) Francesco Rodriguez (Col)
1986 Alvaro Pino (Spa) Robert Millar (GBr) Sean Kelly (Ier)
1987 Luis Herrera (Col) Raimund Dietzen (Dui) Laurent Fignon (Fra)
1988 Sean Kelly (Ier) Raimund Dietzen (Dui) Anselmo Fuerte (Spa)
1989 Pedro Delgado (Spa) Fabio Parra (Col) Oscar de Jesus Varga (Col)
1990 Marco Giovanetti (Ita) Pedro Delgado (Spa) Anselmo Fuerte (Spa)
1991 Melchor Mauri (Spa) Miguel Indurain (Spa) Marino Lejaretta (Spa)
1992 Tony Rominger (Zwi) Jesus Montoya (Spa) Pedro Delgado (Spa)
1993 Tony Rominger (Zwi) Alex Zülle (Zwi) Laudelino Cubino (Spa)
1994 Tony Rominger (Zwi) Mikel Zarrabeitia (Spa) Pedro Delgado (Spa)
1995 Laurent Jalabert (Fra) Abraham Olano (Spa) Johan Bruyneel (BEL)
1996 Alex Zülle (Zwi) Laurent Dufaux (Zwi) Tony Rominger (Zwi)
1997 Alex Zülle (Zwi) Fernando Escartin (Spa) Laurent Dufaux (Zwi)
1998 Abraham Olano (Spa) Fernando Escartin (Spa) José Maria Jimenez (Spa)
1999 Jan Ullrich (Dui) Igor Gonzalez Galdeano (Spa) Roberto Heras (Spa)
2000 Roberto Heras (Spa) Angel Casero (Spa) Pavel Tonkov (Rus)
2001 Angel Casero (Spa) Oscar Sevilla (Spa) Levi Leipheimer (VSt)
2002 Aitor Gonzalez (Spa) Roberto Heras (Spa) Joseba Beloki (Spa)
2003 Roberto Heras (Spa) Isidro Nozal (Spa) Alejandro Valverde (Spa)
2004 Roberto Heras (Spa) Santiago Perez (Spa) Francisco Mancebo (Spa)
2005 Denis Menchov (Rus) Carlos Sastre (Spa) Francisco Mancebo (Spa)
2006 Alexandre Vinokourov (Kaz) Alejandro Valverde (Spa) Andrey Kashechkin (Kaz)
2007 Denis Menchov (Rus) Carlos Sastre (Spa) Samuel Sanchez (Spa)
2008 Alberto Contador (Spa) Levi Leipheimer (VSt) Carlos Sastre (Spa)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234