Woensdag 01/04/2020

Erelijst BK veldrijden

Wereldkampioen pakte zijn negende nationale titel in Waregem.Beeld BELGA

De erelijst van het Belgisch kampioenschap veldrijden bij de elite:

1910: Philippe Thys

1911: geen kampioenschap

1912: Joseph Van Ingelghem

1913: Henri Moerenhout

1914: Joseph Van Ingelghem

1915: geen kampioenschap

1916: geen kampioenschap

1917: geen kampioenschap

1918: geen kampioenschap

1919: geen kampioenschap

1920: geen kampioenschap

1921: René Vermandel

1922: Maurice De Waele

1923: Théodore Van Eetvelde

1924: Joseph van Dam

1925: Pé Verhaegen

1926: Henri Moerenhout

1927: Jean Meeuwis

1928: Jules Goedhuys

1929: Georges Ronsse

1930: Georges Ronsse

1931: Jules Goedhuys

1932: Jef Demuysere

1933: Maurice Seynaeve

1934: Maurice Seynaeve

1935: Maurice Seynaeve

1936: Maurice Seynaeve

1937: Maurice Seynaeve

1938: Omer Thys

1939: Omer Thys

1940: geen kampioenschap

1941: Richard Blendeman

1942: Eugeen Jacobs

1943: Eugeen Jacobs

1944: Frans Van Hellemont

1945 (Keerbergen): Georges Vandermeirsch

1946 (Antwerpen): Georges Vandermeirsch

1947 (Wervik): Georges Vandermeirsch

1948 (Heverlee): Frans De Coster

1949 (Zingem): Georges Vandermerisch

1950 (Mater): Firmin Van Kerrebroeck

1951 (Westouter): Georges Vandermerisch

1952 (Hoeselt): Firmin Van Kerrebroeck

1953 (Lens): Georges Furnière

1954 (Hombeek): Frans Feremans

1955 (Sombreffe): Firmin Van Kerrebroeck

1956 (Edelare): Firmin Van Kerrebroeck

1957 (Budingen): René De Rey

1958 (Meulebeke): Firmin Van Kerrebroeck

1959 (Hoeselt): René De Rey

1960 (Everbeek): Roger De Clercq

1961 (Hombeek): Firmin Van Kerrebroeck

1962 (Vonêche): Roger De Clercq

1963 (Gavere): Albert Van damme

1964 (Bomal): Roger De Clercq

1965 (Overijse): Albert Van Damme

1966 (Meulebeke): Albert Van Damme

1967 (Zolder): Eric De Vlaeminck

1968 (Opwijk): Albert Van Damme

1969 (Ruien): Eric De Vlaeminck

1970 (Wetteren): Albert Van Damme

1971 (Ruien): Eric De Vlaeminck

1972 (Lembeek): Eric De Vlaeminck

1973 (Horebeke): Albert Van Damme

1974 (Beernem): Roger De Vlaeminck

1975 (Volkegem): Roger De Vlaeminck

1976 (Overijse): Marc De Block

1977 (Munte): Marc De Block

1978 (Beernem): Roger De Vlaeminck

1979 (Koersel): Jan Teugels

1980 (Maurage): Roland Liboton

1981 (Vaux-sous-Chèvremont): Roland Liboton

1982 (Kessel): Roland Liboton

1983 (Overijse): Roland Liboton

1984 (Asper): Roland Liboton

1985 (Zillebeke): Roland Liboton

1986 (Koersel): Roland Liboton

1987 (Mol): Roland Liboton

1988 (Ploegsteert): Roland Liboton

1989 (Bioul): Roland Liboton

1990 (Overijse): Danny De Bie

1991 (Asper): Danny De Bie

1992 (Diksmuide): Danny De Bie

1993 (Houthalen): Paul Herygers

1994 (Soumagne): Peter Van Den Abeele

1995 (Heist-op-den-Berg): Marc Janssens

1996 (Overijse): Erwin Vervecken

1997 (Hoogstraten): Paul Herygers

1998 (Geraardsbergen): Marc Janssens

1999 (Soumagne): Marc Janssens

2000 (Gent): Sven Nys

2001 (Mol): Mario De Clercq

2002 (Koksijde): Mario De Clercq

2003 (Wielsbeke): Sven Nys

2004 (Lille): Bart Wellens

2005 (Wachtebeke): Sven Nys

2006 (Tervuren): Sven Nys

2007 (Hamme): Bart Wellens

2008 (Hofstade): Sven Nys

2009 (Ruddervoorde): Sven Nys

2010 (Oostmalle): Sven Nys

2011 (Antwerpen): Niels Albert

2012 (Hooglede-Gits): Sven Nys

2013 (Mol): Klaas Vantornout

2014 (Waregem): Sven Nys

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234