Maandag 29/05/2023

NieuwsMisdaad

Elke dag worden 45 auto’s gestolen in ons land

Italië is het Europese land dat het zwaarst geteisterd wordt door autodiefstal. Beeld Thinkstock
Italië is het Europese land dat het zwaarst geteisterd wordt door autodiefstal.Beeld Thinkstock

In België worden gemiddeld 16.500 wagens per jaar gestolen, wat overeenkomt met 45 auto’s per dag. Op de gewogen Europese ranglijst staat ons land daarmee op de negende plaats.

Marc Coppens

Online verzekeraar Confused.com vroeg bij Eurostat cijfers op over de wagendiefstallen tussen 2011 en 2019. Met 145 diefstallen per jaar per 100.000 inwoners scoort België veeleer slecht. Nederland doet het met 201 weliswaar nog minder goed, maar in Duitsland gebeuren per 100.000 inwoners slechts 71 autodiefstallen. Bovenaan op de Europese ranglijst staat Italië, met 276 diefstallen per 100.000 mensen per jaar. Dat is 80 procent meer dan het Verenigd Koninkrijk en 5 procent meer dan Frankrijk, twee landen met een vergelijkbaar aantal inwoners.

Met een gemiddelde van 274 diefstallen per 100.000 inwoners staat Tsjechië op de tweede plaats, gevolgd door Zweden (266) op plaats drie. In vergelijking met de Scandinavische buren ervaart Zweden jaarlijks 91 procent meer diefstallen dan Finland (139) en liefst 138 procent meer dan Noorwegen (112). Met slechts vijf autodiefstallen per 100.000 mensen per jaar hebben Deense bestuurders de minste kans op een ​​autodiefstal van alle Europeanen.

Tips

Hoe voorkomen dat je wagen wordt gestolen? Verzekeringsexpert Alex Kindred bij Confused.com geeft enkele tips. “Laat het voertuigidentificatienummer op elk van de ruiten graveren. Dieven moeten dan betalen om het glas te vervangen. En laat je auto in versnelling staan wanneer je hem parkeert, en met de wielen naar de stoeprand gericht. Dat maakt het voor dieven moeilijker om je voertuig weg te slepen.”

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234