Elke dag Valentijnsdag
Ned 1, zaterdag 11 januari, 21u30, Ned1
Valentijn Rixtus Bentinck werd twee dagen na zijn geboorte te vondeling gelegd bij een internaat. In zijn wiegje liggen detailleerde richtlijnen voor zijn opvoeding, alsook een indrukwekkend legaat dat van hem voor de rest van zijn leven een rijk man maakt.
Valentijn - "Elke dag is Valentijnsdag" - beweegt zich vlot in hogere kringen en amuseert zich te pletter. Toch blijft de onduidelijkheid over zijn afkomst knagen. Dus gaat hij als een echte privédetective op zoek naar zijn eigen verleden. Hij leert de vrouwelijke officier van justitie Suze kennen en lost onderweg spelenderwijs ook nog wat moorden op. Misschien begrijpt u nu al waarom dit scenario dertien jaar bij RTL op de plank bleef liggen. Tot Jan Slagter, grote baas van de Nederlandse omroepvereniging MAX, er wél brood in zag en besloot Heer & meester te verfilmen.
Of dat goed nieuws is, kan u ontdekken in de extra lange pilot van deze tiendelige misdaadreeks. De hoofdrollen zijn weggelegd voor de Nederlandse topster en mooie jongen Daan Schuurmans (Bellicher, Westenwind, Keyzer & De Boer, Costa!) en de bevallige Sytske van der Ster. Misschien wordt het niks, maar nieuwsgierig als we zijn proberen we het toch. (JH)