EK-tickets op het spel op Flanders Swimming Cup
Zaterdag en zondag (reeksen vanaf 8.30 uur, finales vanaf 16 uur) wordt in het Wezenbergzwembad in Antwerpen de 'Flanders Swimming Cup' gehouden, de Vlaamse zwemkampioenschappen. De eerste tickets voor het EK in Boedapest zullen er worden uitgedeeld.
De selectiecriteria zijn dit jaar veranderd. Er is geen sprake meer van minima te zwemmen om het even waar en wanneer. Vijf meetings worden in aanmerking genomen: de Vlaamse en Franstalige kampioenschappen, de Antwerp Diamond Swimming Race, de GP van de Franstalige Gemeenschap en de nationale kampioenschappen. Tickets zijn op deze meetings te behalen voor het EK in Boedapest (4-15/08) en het EK junioren in Helsinki (14-18/07).
De Flanders Swimming Cup opent dit weekend de reeks. "Een goed half dozijn atleten kunnen al de criteria halen", denkt Stefaan Obreno, hoofdcoach van de Vlaamse Zwemfederatie. "Glenn Surgeloos, Axel Vandevelde, Kimberly Buys, Kim Janssens, Jolien Sysmans en Mathias Degeyter, en voor de aflossingen Nina Van Koeckhoven en Annelies De Maré."
Een mooie buitenlandse delegatie kan de Vlamingen voortstuwen: de Deense Lotte Friis (wereldrecordhoudster 1500 m vrij, wereldkampioene 800 m vrij in Rome), de Russin Yulia Efimova (wereldkampioene 50 m school) en haar landgenoten Arkady Vyatchanin (Europees recordhouder 200 m rug) en Evgeny Korotyskhin (wereldrecordhouder 100 m vlinder kortebaan).
Stef Verachten (gestopt) en Mathieu Fonteyn (training in Nice), die gaat overstappen naar de Franstalige Liga, zijn er niet bij in Antwerpen. Openwaterzwemmers Tom Van Geneugden en Brian Ryckeman vechten een duel uit op de 1500 m vrij. (belga/lpb)