Dinsdag 06/06/2023

Wetenschap

Eerste superresistente bacterie duikt op in VS

null Beeld thinkstock
Beeld thinkstock

In de Verenigde Staten is voor het eerst een superbacterie ontdekt die niet gedood kan worden door de bestaande antibiotica. Dat schrijft CNN op basis van een bericht van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

JC

De bacterie werd aangetroffen bij een 49-jarige vrouw uit Pennsylvania. Het gaat om een zeldzame infectie met wat dr. Tom Frieden, directeur van het Center for Disease Control (CDC) een "nachtmerrie-bacterie" noemt.

Er bestaan al meerdere bacteriën die resistent zijn tegen verschillende soorten antibiotica. Deze bacterie, carbapenem-resistente enterobacterie (CRE) genoemd, is echter bestand tegen élk gekend antibioticum.

Meer details over de patiënt, zoals hoe ze besmet raakte, zijn niet gekend. De afgelopen vijf maanden reisde de vrouw niet buiten de Verenigde Staten. Eerder werd de bacterie al aangetroffen in het Verenigd Koninkrijk, Italië en China.

Antibioticaresistentie is een groeiend probleem. Vorige week nog publiceerden Britse wetenschappers een onthutsend rapport, waarin ze oproepen tot dringende actie.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234