Wapenexport
Duitsland wil wapenexport verbieden naar enkele landen in het Midden-Oosten
Duitsland werkt aan een wetsontwerp om de wapenexport naar landen in het Midden-Oosten te verbieden. Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Turkije moeten volgens het voorstel gestraft worden voor hun betrokkenheid bij militaire conflicten.
Het wetsvoorstel is van de hand van de sociaal-democratische partij Die Linke en heeft tot doel om wapenexporten naar landen te verbieden die op hun beurt kunnen worden gebruikt in conflicten. Met het voorstel wil de partij pogen de mensenrechtenschendingen door geëxporteerde Duitse wapens in verschillende conflicten in het Midden-Oosten terugschroeven.
Als de wet wordt goedgekeurd, zou ze niet alleen toekomstige transacties met deze landen voorkomen, maar zou ze ook met terugwerkende kracht eerder overeengekomen deals terugroepen. Zo wil het voorstel een deal opheffen tussen Duitsland en Turkije om verschillende Leopard-tanks te leveren.
In januari dit kondigde de Duitse regering al aan dat het alle wapenexporten naar landen die betrokken zijn bij de aanhoudende oorlog in Jemen zou stoppen. Het huidige wetsvoorstel wil daarop verder gaan en de wapenverkoop uitbreiden naar andere landen.