Vrijdag 02/06/2023

NieuwsNoodweer

Duitse journaliste smeert zich in met modder om reportage over watersnood ‘realistischer’ te maken

De video laat zien hoe Ohlen zich in het bijzijn van collega’s bukt, haar handen in de modder dompelt en zichzelf met het stinkende goedje insmeert. Beeld Videostill
De video laat zien hoe Ohlen zich in het bijzijn van collega’s bukt, haar handen in de modder dompelt en zichzelf met het stinkende goedje insmeert.Beeld Videostill

Een Duitse RTL-journaliste liet in een reportage uitschijnen dat ze actief betrokken was bij de opruimwerkzaamheden in het zwaar getroffen Bad Münstereifel in deelstaat Noordrijn-Westfalen. Susanna Ohlen had het in haar verslag over het leed van de lokale bevolking en riep het publiek op ook een handje toe te steken na de rampspoed. Iemand kogn echter filmen hoe de journaliste zichzelf met modder besmeurde alvorens op antenne te gaan.

KVE

▶ Bekijk: Duitse journaliste smeert zich in met modder voor reportage

De compromitterende beelden kwamen terecht op YouTube en sociale media. De video laat zien hoe Ohlen zich in het bijzijn van collega’s bukt, haar handen in de modder dompelt en zichzelf met het stinkende goedje insmeert.

Volgens Bild was RTL sinds maandag op de hoogte van het ‘bedrog’, maar liet de zender haar kijkers in de waan totdat de twijfelachtige actie van de journaliste niet langer geheim kon worden gehouden.

De dubieuze reportage is inmiddels offline gehaald en de journaliste in kwestie is met verlof gestuurd. “De aanpak van onze verslaggever is duidelijk in tegenspraak met de journalistieke principes en onze eigen normen. Nadat we ervan op de hoogte waren, hebben we haar vrijaf gegeven”, zei een woordvoerder van RTL.

Ohlen, die sinds 2008 bij de zender aan de slag is, heeft zich donderdag verontschuldigd in een bericht op Instagram: “Ik heb maandag een ernstige fout gemaakt in het het rampgebied (...) Nadat ik de vorige dagen in de getroffen regio had geholpen, heb ik nadien - zonder overleg - modder op mijn kleren gesmeerd. Dat had niet mogen gebeuren.”

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234