NieuwsMarktplaats
‘Duitse arbeidsmarkt heeft 400.000 migranten nodig’
Duitsland heeft veel meer immigranten nodig om het toenemende tekort aan geschoolde arbeidskrachten op te vangen. Volgens de baas van het Duitse arbeidsbureau zijn ongeveer 400.000 gekwalificeerde migranten per jaar nodig, veel meer dan de vorige jaren.
De Russische overheid laat vanaf volgend jaar elektrische auto’s gratis rijden op tolwegen in het land. De stap maakt deel uit van een reeks maatregelen om elektrisch rijden in Rusland aan te moedigen. Zo wil Moskou dat er in 2024 meer dan 9.000 laadstations zijn langs de wegen.
De Chinese taxidienst Didi Global heeft zijn plannen uitgesteld om de diensten uit te breiden in Europa. Reden daarvoor zijn zorgen bij de overheden over hoe de dienst omgaat met de klantgegevens. De plannen om Uber in Europa uit te dagen, zijn dus opgeschort.
Het Zuid-Koreaanse concern Samsung wil de komende drie jaren 175,3 miljard euro investeren in de halfgeleiders-, biofarmacie- en telecomtakken. Samsung wil ook nieuwe gebieden ontwikkelen in robottechniek en telecomtechnologieën.