Vrijdag 02/06/2023

Drie Oekraïense soldaten bij gevechten met pro-Russische separatisten gedood

null Beeld rv
Beeld rv

Bij zware gevechten in Oost-Oekraïne zijn drie regeringssoldaten gedood en een verwond. In de omgeving van de industriestad Avdiivka hadden pro-Russische separatisten Oekraïense stellingen eerst met granaten bestookt en dan geprobeerd ze te veroveren. Dat zei militair woordvoerder Alexander Motusjanik. De aanval kon afgeslagen worden.

bewerkt door: redactie

Ook twee burgers in Avdiivka raakten gewond bij de ontploffing van een granaat, aldus het Russische persbureau Interfax.

Separatisten
Langs de kant van de separatisten zei Eduard Bassurin, vicecommandant van de zogenaamde volksrepubliek Donetsk, dat een strijder door vijandelijk vuur werd gedood. In de stad Donetsk raakte een burger gewond.

Oekraïense troepen en de door Rusland militair ondersteunde separatisten raken ondanks de heersende wapenstilstand steeds weer slaags met elkaar. Volgens VN-cijfers zijn er in de oorlog sinds 2014 al 10.000 mensen gedood.

Merkel
De separatisten sloegen toe kort voor het bezoek van de Oekraïense president Petro Poroshenko in Berlijn. Daar zal hij morgen met kanselier Angela Merkel (CDU) praten over een mogelijke oplossing.

undefined

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234