Dortmund lijdt met invaller Januzaj eerste nederlaag
Borussia Dortmund heeft op de vijfde speeldag van de Europa League zijn eerste nederlaag geleden. De Duitse topclub ging met 1-0 onderuit bij het Russische FC Krasnodar. Adnan Januzaj mocht invallen na 68 minuten.
De Russen kwamen al na twee minuten op voorsprong toen Pavel Mamaev een strafschop voorbij Dortmund-doelman Weidenfeller trapte. De Duitsers zetten nadien nog alle zeilen bij om een eerste nederlaag te vermijden, maar dat mocht niet meer baten. Adnan Januzaj kreeg iets meer dan twintig minuten van zijn coach Thomas Tüchel, maar kon de bakens ook niet meer verzetten.
Dortmund blijft ondanks de nederlaag aan de leiding in Groep C, maar ziet Krasnodar naast zich komen. De 'Borussen' waren voor de wedstrijd al zeker van Europese overwintering in de Europa League. Krasnodar is door de zege van donderdag ook zeker van Europees voetbal na nieuwjaar.
In groep B verloor FC Sion met 2-0 bij Rubin Kazan. Geoffrey Mujangi Bia mocht in de 88e minuut invallen bij de Zwitsers. Ondanks de nederlaag blijft FC Sion aan de leiding in de groep.