Video
Dnipro slaat Mertens en co. met verstomming na scheidsrechterlijke blunder
Wat een moeilijke ploeg is Dnipro Dnipropetrovsk toch. Nadat het in de kwartfinales Club Brugge uitschakelde, zorgde het in Napels voor een halve stunt. De Italianen, met Dries Mertens 80 minuten aan de bank gekluisterd, leken nochtans op weg naar een prima uitgangspositie na de 1-0 van Diego Lopez. Een tweede goal hing in de lucht, maar Dnipro kwam verrassend genoeg langszij. Seleznjov -een goede meter buitenspel- duwde het o zo belangrijke uitdoelpunt tegen de netten na een ongelooflijke blunder van de grensrechter: 1-1. Het wordt volgende week in Oekraïne nog moeilijk voor Napoli.
Rafa Benitez hield vandaag geen rekening met de Belgische fans. Dries Mertens, nochtans sterk ingevallen tegen AC Milan afgelopen weekend, begon op de bank tegen Dnipro. En zo verloor deze halve finale al heel wat glans. Want de Oekraïners mogen dan wel een stugge ploeg hebben, spektakel brengen ze zo goed als nooit. "Het is een ploeg die je slecht doet spelen", vertelde Benitez vooraf. Michel Preud'homme lachte ergens in Brugge eens groen.
Napoli begon veelbelovend aan de partij met een schot van Lorenzo Insigne (vervanger van Dries) op de paal. Maar gaandeweg herstelde Dnipro het evenwicht. Gonzalo Higuain kreeg voorin drie tot soms zelfs vier bewakers op de huid. Maar voetbal? Nee, dat krijgen de Napolitanen niet te zien. Om u een idee te geven: amper 45% van de passes bij Dnipro in het eerste halfuur kwam aan. En dat in een halve finale van de Europa League.
Ook na de koffie nog geen Mertens te bespeuren, maar dat kon de Italiaanse fans amper deren. Vijf minuten ver en het was al bingo. Op een hoekschop kopte David Lopez het leer staalhard tegen de touwen. Een mooier podium om je eerste goal ooit te maken voor Napoli bestaat er nauwelijks.
De Italianen gingen naarstig op zoek naar de 2-0, maar de goal viel verrassend genoeg aan de overzijde. Invaller Jevgen Selznjov duwde vanuit buitenspelpositie het leer in doel. De Italianen waren woedend op de ref en terecht. Een dikke meter stond de doelpuntenmaker buitenspel. Benitez gooide prompt Mertens in de strijd, maar in amper tien minuten tijd kon de Rode Duivel het tij niet keren.
tps://www.youtube.com/watch?v=f2f0JJE9Eno
NAP 1-1 DNP (FT) - Napoli has started NINE European ties without winning the first leg at home and were eliminated in ALL
— MisterChip (English) (@MisterChiping) 6 mei 2015
Technische fiche:
In Napoli (San Paolo-stadion):
Napoli (Ita) - Dnipro Dnipropetrovsk (Oek) 1-1 (rust:0-0)
Scheidsrechter: S. Moen (Noo)
Doelpunten:
Napoli: D. Lopez (50.)
Dnipro: Seleznyov (81.)
Gele kaarten:
Dnipro: Kankava (24.), Fedetskiy (73.)
Opstellingen:
Naples: Andujar - Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam - Callejón (Gabbiadini 77.), Jorginho, Hamsik (cap), D. Lopez (Gargano 71.), Insigne (Mertens 82.) - Higuain
Coach: Rafael Benitez
Dnipro: Boiko - Fedetskiy, Bacelar, Cheberyachko, Leo Matos - Luchkevych (Bruno Gama 57.), Kankava (Bezus 69.), Rotan (cap), Fedorchuk, Konoplyanka - Kalinic (Seleznyov 80.)
Coach: Miron Markevich