Video
Dit is het bos waar Wouter Deprez voor vecht
In september 2015 ging De Morgen kijken naar het bos in Limburg waar Wouter Deprez voor vecht. Vandaag viel de beslissing in dat dossier: het logistieke bedrijf Essers mag er uitbreiden, ten koste van een deel van de Zonoverheide in Genk. Naar aanleiding van die beslissing herpubliceren we nog eens onze videoreportage ter plaatse.
***
12 hectare bos of 400 jobs, dat is waar het om gaat in de felle strijd die cabaretier Wouter Deprez voert tegen de uitbreiding van de Genkse site van het transportbedrijf Essers ten koste van een groot stuk van de Zonhoverheide in Park Midden-Limburg. Maar hoe ziet dat stukje natuur er nu eigenlijk uit? We stuurden voor u een drone met camera ter plaatse.
Cabaretier Wouter Deprez stortte zich een kleine twee weken geleden in een oorlogje tegen Vlaams minister van Milieu Joke Schauvliege en het Limburgse transportbedrijf Essers. De firma wil zijn vestiging in Genk uitbreiden, maar daarvoor moeten 12 hectare natuurgebied voor de bijl.
Verschillende natuur- en lokale verenigingen, waaronder Natuurpunt Limburg, hebben een bezwaar ingediend tegen de plannen. Het natuurgebied maakt immers deel uit van Natura 2000, een Europees netwerk dat de waardevolste natuurgebieden beschermt. Vlaams minister van Omgeving, Natuur en Landbouw Joke Schauvliege (CD&V) ziet echter geen graten in de plannen van Essers en verdedigt de uitbreiding.
Deprez neemt geen genoegen met de uitleg van Schauvliege en blijft haar bekampen via Facebook. "Faut le faire, als minister tegenstander zijn van datgene wat je beheert. Met zulke vrienden hebben de bossen geen vijanden nodig", klonk het scherp.
Maar over welke bedrijfssite en welk natuurgebied spreken we hier eigenlijk? U ontdekt het in deze reportage.